Wyspy Egejskie

Jak zarezerwowac promy z Wyspy Egejskie na Ikarię

Nie brakuje opcji do wyboru, jesli chodzi o wybor promu z Wyspy Egejskie na Ikarię. Są 2 firmy promowe o lacznej ilosci 11 Trasy laczac Fournoi do Agios Kirikos & Evdilos, Pythagorio do Agios Kirikos, Fournoi do Agios Kirikos & Evdilos, Vathi do Agios Kirikos & Evdilos, Chios do Agios Kirikos & Evdilos, Limnos (Myrina) do Agios Kirikos & Evdilos, Mytilene do Agios Kirikos & Evdilos, Chios do Agios Kirikos & Evdilos, Limnos (Myrina) do Agios Kirikos & Evdilos & Mytilene do Agios Kirikos & Evdilos.

Najszybsza trasa miedzy Wyspy Egejskie i Ikaria jest Fournoi do Agios Kirikos z czasem trwania przeplyniecia okolo 20 minuty. Przy tak wielu trasach w ofercie, ulatwia porownac wszystkie podobne trasy w jednym kliknieciu, dzieki czemu mozesz szybko znalezc to, czego szukasz.

Mapa połączeń promowych z Wyspy Egejskie do Ikaria

Kliknij aby zobaczyć mapę

o Wyspy Egejskie:

Wyspy Egejskie znajdują się na Morzu Egejskim, pomiędzy południowo-wschodnim wybrzeżem Grecji a zachodnią częścią Turcji.

Ogromna powierzchnia Wysp Egejskich obejmuje Cyklady, Wyspy Dodekanezu, Północne Wyspy Egejskie, Wyspy Sarońskie, Sporady, Kretę i Wyspy Jońskie oraz Eubeę. W skład archipelagu wchodzą jedne z najczęściej wybieranych przez turystów kierunków takie jak Kreta , Lemnos, Lesbos, Chios, Samos i Rodos.

Wyspy Egejskie są często postrzegane jako główny element greckiej kultury i tradycji. Oprócz oczywistego odwołania do słońca i piasku, turystów przyciągają tradycyjne wioski z bielonymi domami, jak również imponujące pomniki potężnej prehistorycznej cywilizacji, która tutaj rozkwitła.

Najwygodniejszym środkiem transport między wyspami są promy. Podróżowanie nimi pozwoli Ci zwiedzić cały region.

o Ikaria:

Ikaria jest wyspa na Morzu Egejskim, polozona okolo 100km od zachodniego wybrzeza Turcji.

Zycie na Ikarii jest bardzo spokojne, jest to jeden z pieciu "niebieskich stref" na swiecie, miejsce gdzie ludzie zyja dluzej niz inni. to wszystko dzieki odizolowania wyspy, srodziemnomorkiej kuchni i przepieknych widokow,krajobrazy obejmujace rozlegle gorzyste, zalesione wawozy i zaciszne plaze.

Nazwa pochodzaca od Ikaurusa, legendarnego architekta, ktory polecial do slonca i miejsce urodzenia Dionysusa, boga wina, Ikaria jest jedna z magicznych i fascunujacych wysp w Grecji.

Biorac pod uwage ilosc wysp na Morzu Egejskim, istnieje wiele polaczenia promowych do Ikarii z wielu wysp dooka tym greckich archipelagow i glownego ladu.