Prom Saloniki do Chora

Saloniki Chora polaczenie laczy Grecja z Wyspy Skopelos. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Golden Star Ferries. Polaczenie odbywa sie do 6 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 4 godziny 20 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Saloniki Chora zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Przewoźnicy Promowi - Saloniki - Chora

  • Golden Star Ferries
    • 6 przeprawy w tygodniu 4 godz 20 min
    • Uzyskaj cenę

Saloniki - Przewodnik

Drugie co do wielkości miasto w Grecji to Saloniki, która jest także stolicą regionu macedońskiego kraju. Miasto leży na północnym krańcu Zatoki Termajskiej. Miasto zostało założone przez Kassander z Mecedon w 315 pne i stalo sie najbogatszym miastem w Bizancjum. Miasto zostało wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO dzieki wielu bizantyjskich zabytków w mieście, który obejmuje paleochrześcijańskie i bizantyjskie zabytki Salonik. Również w mieście jest wiele rzymskich, tureckich i sefardyjskich zabytków żydowskich. Saloniki uważane sa za kulturalną stolicę Grecji i ma wiele teatrów i klubów artystycznych. Główne teatrymiasta to: Teatr Narodowy Północnej Grecji, który został ustanowiony w 1961 roku, Teatr Towarzystwa Studiów macedońskich, w którym znajduje się Teatr Narodowy, Teatr Królewski (Vasiliko Theatro), Moni Lazariston i Teatr Ziemi i Teatr leśny, zarówno amfiteatry plenerowe z widokiem na miasto.

Promy z portu odplywaja do Varthi poprzez Lemnos, Mitilini i Chios, a następnie do Kawala. Udogodnienia dla pasażerów w porcie to poczekalnie, kawiarnie, punkty informacyjne i telefony publiczne.