Aegean Islands

Porownaj promy z Wyspy Egejskie do Grecja

Liczne trasy promowe łączą Wyspy Egejskie z Ikaria. 4 firmy promowe kursuje na 64 ferry routes do Fournoi do Agios Kirikos, Pythagorio, Patmos, Lipsi, Kalymnos, Kos, Karlovassi, Evdilos, Mykonos, Pireus, Síros, Vathi, Chios, Kavala, Limnos (Myrina), Mytilene, Kastelorizo, Nisyros, Rodos, Symi (Simi), Tilos i Saloniki, Limnos (Myrina) do Alexandroupoli, Samothraki, Agios Efstratios, Kavala, Lavrio, Chios, Mytilene, Saloniki, Vathi, Agios Kirikos, Karlovassi, Pireus, Evdilos, Fournoi, Mykonos, Síros i Patmos, Agios Efstratios do Kavala, Limnos (Myrina) i Lavrio, Chios do Pireus, Síros, Karlovassi, Mykonos, Saloniki, Mytilene, Limnos (Myrina), Vathi, Agios Kirikos, Kavala, Evdilos, Fournoi, Psara, Patmos i Oinousses, Mesta (Chios) do Pireus, Mytilene i Sigri i Psara do Chios, Pireus, Oinousses i Mytilene. Zobacz wszystkie trasy i rozkłady poniżej lub skorzystaj z wyszukiwarki powyżej.

Czas i częstotliwość przeprawy promowej na trasie z DepartCountry--] - Ikaria zmienia się sezonowo, dlatego zalecamy sprawdzanie informacji o rozkładach na bieżąco na stronach Direct Ferries. Najkrótszy rejs trwa ok. 0 godzina 20 minuta.

Mapa połączeń promowych z Wyspy Egejskie do Grecja

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Wyspy Egejskie do Grecja

Wyspy Egejskie - przewodnik:

Wyspy Egejskie znajdują się na Morzu Egejskim, pomiędzy południowo-wschodnim wybrzeżem Grecji a zachodnią częścią Turcji.

Ogromna powierzchnia Wysp Egejskich obejmuje Cyklady, Wyspy Dodekanezu, Północne Wyspy Egejskie, Wyspy Sarońskie, Sporady, Kretę i Wyspy Jońskie oraz Eubeę. W skład archipelagu wchodzą jedne z najczęściej wybieranych przez turystów kierunków takie jak Kreta , Lemnos, Lesbos, Chios, Samos i Rodos.

Wyspy Egejskie są często postrzegane jako główny element greckiej kultury i tradycji. Oprócz oczywistego odwołania do słońca i piasku, turystów przyciągają tradycyjne wioski z bielonymi domami, jak również imponujące pomniki potężnej prehistorycznej cywilizacji, która tutaj rozkwitła.

Najwygodniejszym środkiem transport między wyspami są promy. Podróżowanie nimi pozwoli Ci zwiedzić cały region.

Grecja - przewodnik:

Grecja jest jednym z najbardziej turystycznych krajów na świecie. Oferuje ok. 16 000 kilometrów wybrzeża łącznie z licznymi wyspami.

Grecja jest krajem różnorodnym, od górzystego głównego lądu do pięknych wysp z ich białymi domkami i niebieskimi kopułami kościołów. Wiele greckich plaż zostało wyróżnionych Błękitną Flagą, a bogata historia oraz spuścizna kraju dala mu 18 miejsc światowego dziedzictwa UNESCO.

Do Grecji łatwo dostać się promem przez Morze Adriatyckie z Włoch. Wielu przewoźników promowych oferuje przeprawy między licznymi wyspami. Krótkie trasy obsługiwane są przez szybkie katamarany lub wodoloty.