Limnos
Kavala
Promy do Grecja
Bilet otwarty??

Bilety otwarte są ważne do 12 miesięcy od momentu rezerwacji (zobacz warunki zakupu biletu).

Bilet otwarty?

Bilety otwarte są ważne do 12 miesięcy od momentu rezerwacji (zobacz warunki zakupu biletu).

Szczegóły Podróży
Trasa z
W dwie strony

Prom Limnos Kavala

Trasa promowa Limnos Kavala łączy Wyspy Egejskie z Grecja i jest obecnie obsługiwana przez 3 przewoźników. Blue Star Ferries obsługuje swoje połączenia do 3 razy tydzien, SeaJets 3 razy tydzien & Aegean Sea Lines posiada polaczenia do 0 razy tydzien.


Porównaj ceny i kup bilet na jedno z 6 połączeń promowych tydzien na trasie Limnos Kavala pomiędzy Wyspy Egejskie i Grecja.

Limnos do Kavala - Prom Alternatywny

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Wyspy Egejskie do Grecji.
Dlaczego warto korzystać z Direct Ferries
category
Promy na 4412 trasach i z 901 portów na całym świecie
category
Zaufało nam już 2,5 milionów klientów
category
Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok
category
Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Najczesciej zadawane pytania

Jak długo płynie prom z Limnos do Kavala?

Czas przeprawy promowej z Limnos do Kavala wynosi około 4h 20m. Czas przeprawy promowej może się różnić w zależności od sezonu, zobacz naszą wyszukiwarkę ofert, aby porównać bilety z Limnos do Kavala i sprawdzić dostępność.

Ile kosztuje prom z Limnos do Kavala?

Cena promu z Limnos do Kavala może się różnić w zależności od sezonu. Średnia cena za prom z Limnos do Kavala wynosi 94 €. Cena nie obejmuje opłat rezerwacyjnych.

Jakie firmy promowe kursują pomiędzy Limnos a Kavala?

Istnieje 3 popularnych operatorów promowych dla Limnos do Kavala. Są to
  • Blue Star Ferries
  • SeaJets
  • Aegean Sea Lines

Jak mogę zarezerwować bilety promowe z Limnos do Kavala?

Zarezerwuj promy z Limnos do Kavala poprzez naszą wyszukiwarkę ofert i sprawdź naszą stronę z ofertami, aby zobaczyć najnowsze oferty promowe.

Jak daleko jest Kavala od Limnos?

Odległość pomiędzy Limnos a Kavala wynosi około 69 mil morskich.

Limnos - Przewodnik

Grecka wyspa Limnos, czasami nazywana Lemnos, jest 8. co do wielkości wyspa w Grecji i leży na Morzu Egejskim. Główne miejscowości wyspy to Myrina na zachodnim wybrzeżu wyspy i Moudros na wschodnim wybrzeżu, nad brzegiem dużej zatoki, w środku wyspy. Myrina jest stolicą wyspy i portem i charakteryzuje się pięknymi, brukowanych uliczkami, tradycyjnymi, starymi kamiennymi rezydencjami, jego nadmorska promenada i bizantyjskim zamkiem z widokiem na miasto. Zamek położony jest na stromym, skalistym półwyspie, na wzgórzu. Wyspa ma wiele rzeczy do zrobienia i zobaczenia w tym skamieniały las w pobliżu miasta Moudros gdzie można zobaczyć skamieniałe korzenie pni drzew, liście, owoce i palmy, które maja okolo 20 milionów lat. Warto zwiedzić również prehistoryczna osade Poliochni która jest uważana za najstarsza w Europie epoki neolitu.

Istnieją połączenia promowe z Myrina na wyspy Agios Efstratios, Lesbos i Samotraki (tylko w okresie letnim) oraz z lądem do portów w Pireusie i Lavrio (obszar Ateny) Salonikach i Kavala.


Kavala - Przewodnik

Kavala, stolica i główny port prefektury Kavala i jest zbudowany na zboczach Mt. Symvolo tworząc jeden z najbardziej malowniczych miast w Grecji. Według znalezisk archeologicznych, historia miasta sięga czasów prehistorycznych. Początkowo centrum miasta było ograniczone do dzielnicy Panagia, która została nieprzerwanie zamieszkana od 7 wieku pne. Po 2.500 lat chociaż, na początku 16 wieku, Kavala rozszerzył utrzymanie tych nowych granic aż do roku 1870. Dopiero po 1928, że zaczęły kształtować miasto, które można zobaczyć obecnie. Jego strategiczne i ekonomiczne znaczenie na przestrzeni wieków przypisuje się strategicznemu położeniu na Via Egnatia, który przemierzał miasto łączący Wschód i Zachód, do portu i do naturalnej fortyfikacji półwyspu, na którym stare miasto było zbudowane. Kavala posiada niepowtarzalny charakter odzwierciedlający jego niedawnej przeszłości, z neoklasycznej rezydencjach i dużych magazynach tytoniowych przywołujących wspomnienie odległej przeszłości, kiedy bogatych burżuazja dominuje miasto. W "Mekce tytoniu" w Kavala został nazwany w przeszłości, tysiące pracowników tytoniowych zarabiali na życie.

Promy działają do Ajos Efstratios, Lemnos, Lavrio, Kirikos, Chios, Karlowasi, Psara, Vathi i Mytilene.


Limnos do Kavala Rozkłady promów

Harmonogramy promów między 15/07/2024 a 21.07.2024.


Operator Czas wypłynięcia Czas przybycia Czas trwania Dni Żeglarstwa
SeaJets 08:30 12:45 4 godziny 15 minuty pon., sob.
Hellenic Seaways 12:20 16:20 4 godziny sob.
Hellenic Seaways 12:50 16:50 4 godziny pt.
Hellenic Seaways 13:40 17:50 4 godziny 10 minuty śr.
Hellenic Seaways 17:40 21:35 3 godziny 55 minuty niedz.

Obsługa klienta

Odwiedź naszą stronę obsługi klienta, aby znaleźć przydatne informacje na temat podróżowania promem, nasze FAQ i jak skontaktować się z nami, aby uzyskać pomoc w rezerwacji.