Brindisi do Wyspa Korfu Prom

Brindisi Wyspa Korfu trasa promowa laczy Wlochy z Wyspy Jońskie i jest obecnie obslugiwana przez 3 operatorow. Grimaldi Lines obsluguje swoje polaczenia do 3 razy tydzien, European Seaways 6 razy tydzien & Red Star Ferries posiada polaczenia do 1 razy tydzien.


Istnieje polaczenie 10 przeplyniec tydzien na polaczeniu Brindisi Wyspa Korfu pomiedzy Wlochy i Wyspy Jońskie oraz z 3 operatorami do porownania, aby dostac najlepsza oferte dla twojej podrozy.

Brindisi do Wyspa Korfu Alternatywny Prom

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Wlochy na Wyspy Jońskie.

Brindisi - Wyspa Korfu Armatorzy Promowi

 • Grimaldi Lines
  • 3 przeprawy w tygodniu 6 godz 30 min
  • Uzyskaj cenę
 • European Seaways
  • 6 przeprawy w tygodniu 8 godz
  • Uzyskaj cenę
 • Red Star Ferries
  • 1 Przeprawy Tygodniowo 12 godz
  • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Brindisi Wyspa Korfu

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Brindisi Wyspa Korfu to samochod + 2 pasazerów.

Brindisi Przewodnik

Brindisi to miasto polozone w regionie Apulia we Wloszech na wloskim wybrzezu Adriatyku. Port miasta odgrywa wazna role w handlu w regionie z Grecji i na Bliskim Wschodzie. Port jest naturalnym portem, ktory wnika gleboko w wybrzezu Adriatyku. Miasto zachowuje wazne znaleziska archeologiczne, zwlaszcza na polnocnym wybrzezu, gdzie znajduje sie wiele duzych wydm i plaze. Agroturystyka odgrywa wazna role z wina (wino Appia) lub oliwy z oliwek (oleju Collina di Brindisi). Wakacje w Brindisi, pozostaja jednak w duzym stopniu zalezne od turystow wloskich (74%, w porownaniu z 26% popytu zagranicznego) i jest bardzo sezonowe.

Przejazdy z Brindisi do Kefalonia sa obslugiwane przez Maritime My Way Ferries. SNAV Aliscafi swiadczy uslugi z Brindisi do Paxi i Korfu w Grecji wraz z Fragline, Blue Star Ferries i Hellenic Mediterranean Lines, ktore obsluguja rowniez uslugi na Korfu. Liczne firmy promowe laczenia Brindisi z Igoumenitsa (Grecja) i grecka wyspa Zante mozna dojechać z Hellenic Med. Lines. Adriatica di Navigazione i Hellenic Mediterranean Lines uruchomily rejsy do Patras.

Wyspa Korfu Przewodnik

Grecka wyspa Korfu znajduje się tuż przy zachodnim wybrzeżu Grecji. Na wyspie panuje łagodny, śródziemnomorski klimat, a wraz z doskonałymi plażami czyni go popularnym miejscem dla wczasowiczów. Korfu jest bardzo zielony w porównaniu do innych wysp greckich, z gorącym i suchym latem, z zimowymi deszczami, które pomagają tworzyć bujną roślinnosc, która jest zdominowana przez ponad 2 miliony drzew oliwnych. Korfu, w przeciwieństwie do reszty Grecji, nigdy nie dostała się pod Osmańskiego opresje. Ze względu na kolejne dominacje Wenecjan, Francuzów i Brytyjczyków, na przestrzeni wieków, wyspa zostala czescia Wschodu raczej niz Lewantyńskiego świata. Ich kultury zostawily silny wpływ na miasto.

W pięknie zachowanym Starym Miescie Korfu, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, renesans, barok i klasycyzmu zaczęły być z powodzeniem stosowane w lokalnych tradycjach artystycznych. Pałace, twierdze, surowe budynki publiczne panowania Wenecji, jednoznacznie łączą się z maleńkimi uliczkami I placami. Przechadzając sie po kompleksie wąskich, brukowanych uliczek z klatkami schodowymi i sklepionymi przejściami, tak zwany "kantoúnia" sprawi, że poczujesz się jakbyś podróżował do Genui czy Neapolu.

Połączenia promowe z wyspy odplywaja do miejsc w Grecji kontynentalnej oraz do innych, w pobliżu, wysp greckich.