Wenecja
Wyspa Korfu
Promy do Wyspy Jońskie
Bilet otwarty??

Bilety otwarte są ważne do 12 miesięcy od momentu rezerwacji (zobacz warunki zakupu biletu).

Bilet otwarty?

Bilety otwarte są ważne do 12 miesięcy od momentu rezerwacji (zobacz warunki zakupu biletu).

Szczegóły Podróży
Trasa z
W dwie strony

Prom Wenecja Wyspa Korfu

Wenecja Wyspa Korfu polaczenie laczy Włochy z Wyspy Jońskie. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Anek Superfast. Polaczenie odbywa sie do 1 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 24 godziny 45 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Wenecja Wyspa Korfu zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Wenecja do Wyspa Korfu - Prom Alternatywny

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Włochy na Wyspy Jońskie.
Dlaczego warto korzystać z Direct Ferries
category
Promy na 4412 trasach i z 901 portów na całym świecie
category
Zaufało nam już 2,5 milionów klientów
category
Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok
category
Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Najczesciej zadawane pytania

Jak długo płynie prom z Wenecja do Wyspa Korfu?

Czas przeprawy promowej z Wenecja do Wyspa Korfu wynosi około 24h 45m. Czas przeprawy promowej może się różnić w zależności od sezonu, zobacz naszą wyszukiwarkę ofert, aby porównać bilety z Wenecja do Wyspa Korfu i sprawdzić dostępność.

Ile kosztuje prom z Wenecja do Wyspa Korfu?

Cena promu z Wenecja do Wyspa Korfu może się różnić w zależności od sezonu. Średnia cena za prom z Wenecja do Wyspa Korfu wynosi 417 €. Cena nie obejmuje opłat rezerwacyjnych.

Jakie firmy promowe kursują pomiędzy Wenecja a Wyspa Korfu?

Jest 1 operator promowy dla Wenecja do Wyspa Korfu i jest to
  • Anek Superfast

Jak mogę zarezerwować bilety promowe z Wenecja do Wyspa Korfu?

Zarezerwuj promy z Wenecja do Wyspa Korfu poprzez naszą wyszukiwarkę ofert i sprawdź naszą stronę z ofertami, aby zobaczyć najnowsze oferty promowe.

Czy można podróżować jako pasażer pieszy na promie z Wenecja do Wyspa Korfu?

Tak, możesz podróżować jako pasażer pieszy z Wenecja do Wyspa Korfu z
  • Anek Superfast

Czy można zabrać samochód na prom z Wenecja do Wyspa Korfu?

Tak, możesz podróżować z pojazdem z Wenecja do Wyspa Korfu z
  • Anek Superfast

Czy zwierzęta domowe można zabrać na prom z Wenecja do Wyspa Korfu?

Nie, zwierzęta domowe nie są dozwolone na pokładach promów.

Jak daleko jest Wyspa Korfu od Wenecja?

Odległość pomiędzy Wenecja a Wyspa Korfu wynosi około 566 mil morskich.

Wenecja - Przewodnik

Wenecja znajduje się w północno-wschodniej części Włoch i znajduje się w grupie 18 wysp rozdzielonych kanałami i połączonych przez szereg mostów. Miasto położone jest w bagnistej lagunie weneckiej, która ciągnie się wzdłuż wybrzeża, między ujściami rzek Po i Piave, a jej nazwa pochodzi od starożytnych Veneti ludzi, którzy żyli w tu okolicach 10 wieku pne. Miasto, być może jedna z najbardziej znanych na świecie, słynie z pięknej architektury, jego poglądów i jego dzieł. Miasto i laguny zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Terminal promowy Wenecji, Passeggeri, łączy Wenecję z lądem przy wyjściu ze słynnego mostu, Ponte della Liberta. Nowy Port promowy w Wenecji, Marittima Terminal, oferuje szeroki wachlarz udogodnień, w tym restauracje, sklepy i wielu innych usług. Terminal S Marta znajduje się w jednym z najstarszych budynków portu i oferuje nowoczesne udogodnienia, w tym kawiarnie, sklepy i innych obiekty użyteczności publicznej. I S Basiliocan Terminal, to terminal, gdzie docierają promy z chorwackich portów i północnych miejsc Adriatyku. Port we Wenecji oferuje przeprawy do: Mali Losinj, Pula, Poreč, Rovinj, Igoumenitsa, Patras, Piran i Umag.


Wyspa Korfu - Przewodnik

Grecka wyspa Korfu znajduje się tuż przy zachodnim wybrzeżu Grecji. Na wyspie panuje łagodny, śródziemnomorski klimat, a wraz z doskonałymi plażami czyni go popularnym miejscem dla wczasowiczów. Korfu jest bardzo zielony w porównaniu do innych wysp greckich, z gorącym i suchym latem, z zimowymi deszczami, które pomagają tworzyć bujną roślinnosc, która jest zdominowana przez ponad 2 miliony drzew oliwnych. Korfu, w przeciwieństwie do reszty Grecji, nigdy nie dostała się pod Osmańskiego opresje. Ze względu na kolejne dominacje Wenecjan, Francuzów i Brytyjczyków, na przestrzeni wieków, wyspa zostala czescia Wschodu raczej niz Lewantyńskiego świata. Ich kultury zostawily silny wpływ na miasto.

W pięknie zachowanym Starym Miescie Korfu, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, renesans, barok i klasycyzmu zaczęły być z powodzeniem stosowane w lokalnych tradycjach artystycznych. Pałace, twierdze, surowe budynki publiczne panowania Wenecji, jednoznacznie łączą się z maleńkimi uliczkami I placami. Przechadzając sie po kompleksie wąskich, brukowanych uliczek z klatkami schodowymi i sklepionymi przejściami, tak zwany "kantoúnia" sprawi, że poczujesz się jakbyś podróżował do Genui czy Neapolu.

Połączenia promowe z wyspy odplywaja do miejsc w Grecji kontynentalnej oraz do innych, w pobliżu, wysp greckich.


Obsługa klienta

Odwiedź naszą stronę obsługi klienta, aby znaleźć przydatne informacje na temat podróżowania promem, nasze FAQ i jak skontaktować się z nami, aby uzyskać pomoc w rezerwacji.