Lipsi do Symi Prom

Lipsi Symi trasa promowa laczy Dodekanez z Dodekanez i jest obecnie obslugiwana przez 2 operatorow. Blue Star Ferries obsluguje do 1 razy w tygodniu z przeplynieciami trwajacymi okolo 5 godziny 55 minuty gdy Dodekanisos Seaways serwis operuje do 4 razy w tygodniu trwajacym od 3 godz 25 min.

To daje 5 przeplyniecia tydzien na trasie Lipsi Symi pomiedzy Dodekanez i Dodekanez. Porownaj teraz i zdobadz najlepsza oferte odpowiednia dla twojej podrozy.

Lipsi - Symi Armatorzy Promowi

  • Blue Star Ferries
    • 1 Przeprawy Tygodniowo 5 godz 55 min
    • Uzyskaj cenę
  • Dodekanisos Seaways
    • 4 przeprawy w tygodniu 3 godz 25 min
    • Uzyskaj cenę

Lipsi Przewodnik

Grecka wyspa Lipsi, zwana też czasami Leipsoi, jest częścią wysp Dodekanezu. Znajduje się ona w pobliżu wyspy Patmos i wyspy Leros i leży na południe od wyspy Samos i na północ od wyspy Leros. Na wyspe można prześledzić jego historię czasów prehistorycznych, jednak bardziej nowoczesne osiedla na wyspie zostały założone przez kreteńczykow zwanych Ilias w 1669 roku. Wyspa ma dużą powierzchnię, która rozciąga się na około 16 tys. km, z linia brzegowa 35 km i około 700 mieszkańców, a została oficjalnie zjednoczona z Grecją w 1948 roku.

Istnieje wiele rzeczy do zrobienia i zobaczenia na wyspie w tym piękny kościol Agios Ioannis, Theologos, który znajduje się obok placu ratusza i Muzeum. W kościele znajduje się ikona Panaghia Mavri (Czarna Madonna), która sięga roku 1500. Również na wyspie jest Muzeum Folkloru Kościelnego, które zawiera kilka kościelnych zabytków i małe zbiory archeologiczne. Położony około 1,5 km od Lipsi, jest Panaghia od Horos który jest ikona Grecji, gdzie Dziewica Maryja jest przedstawiona I trzyma ukrzyżowanego Jezus w ramionach, zamiast Dzieciątka Jezus, który jest zwykle przedstawiony. Zarówno klasztor i ikona datuja około 1600 r.

Lipsi jest dobrze obsługiwany promami przepływającymi między Patmos i Leros i na głównej trasie z Pireus.