Prom Symi do Tilos

Symi Tilos polaczenie laczy Dodekanez z Dodekanez. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Blue Star Ferries. Polaczenie odbywa sie do 1 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 1 godzina 25 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Symi Tilos zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Przewoźnicy Promowi - Symi - Tilos

  • Blue Star Ferries
    • 1 Przeprawy Tygodniowo 1 godz 25 min
    • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Symi Tilos

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Symi Tilos to samochod + 2 pasażerów.

Tilos - Przewodnik

Grecka wyspa Tilos jest częścią grupy wysp Dodekanezu na Morzu Egejskim. Jest to spokojna wyspa z kilku mieszkańców, który zachował swój oryginalny klimat. Mieszkańcy żyją z rybołówstwa, rolnictwa i zapasów niektórych hodowli i do pewnego stopnia turystyki. Niektórzy mówią po angielsku. XV wieku klasztor Agios Panteleimon zostal opuszczony, ale warto odwiedzić, ponieważ jest to bardzo piękny i ma kilka ciekawych ikon w nim. Goście powinni również odwiedzić zamek joannitów, gdzie Rycerze św zostały oparte w XV wieku. Istnieje wiele małych kościołów na wyspie, a kościół Michała Archanioła jest prawdopodobnie najbardziej znany i znajduje się w Megalo Chorio. Jedną z głównych atrakcji wyspy jest Park z Tilos z wielu dziedzin niesamowite flory i fauny. Innym jest jaskinia Charkadio, gdzie użytkownik może zobaczyć pozostałości z słoni karłowatych, które żyły na wyspie 45000 lata temu. Skamieniałe kości, gdzie po raz pierwszy odkryta w 1970 roku.