Paros
Andros
Promy do Cyklady
Bilet otwarty??

Bilety otwarte są ważne do 12 miesięcy od momentu rezerwacji (zobacz warunki zakupu biletu).

Bilet otwarty?

Bilety otwarte są ważne do 12 miesięcy od momentu rezerwacji (zobacz warunki zakupu biletu).

Szczegóły Podróży
Trasa z
W dwie strony

Prom Paros Andros

Trasa promowa Paros Andros łączy Cyklady z Cyklady i jest obecnie obsługiwana przez 3 przewoźników. Golden Star Ferries obsługuje swoje połączenia do 4 razy tydzien, SeaJets 7 razy tydzien & Cyclades Fast Ferries posiada polaczenia do 5 razy tydzien.


Porównaj ceny i kup bilet na jedno z 16 połączeń promowych tydzien na trasie Paros Andros pomiędzy Cyklady i Cyklady.

Dlaczego warto korzystać z Direct Ferries
category
Promy na 4412 trasach i z 901 portów na całym świecie
category
Zaufało nam już 2,5 milionów klientów
category
Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok
category
Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Najczesciej zadawane pytania

Jak długo płynie prom z Paros do Andros?

Czas przeprawy promowej z Paros do Andros wynosi około 3h 41m. Czas przeprawy promowej może się różnić w zależności od sezonu, zobacz naszą wyszukiwarkę ofert, aby porównać bilety z Paros do Andros i sprawdzić dostępność.

Ile kosztuje prom z Paros do Andros?

Cena promu z Paros do Andros może się różnić w zależności od sezonu. Średnia cena za prom z Paros do Andros wynosi 115 €. Cena nie obejmuje opłat rezerwacyjnych.

Jakie firmy promowe kursują pomiędzy Paros a Andros?

Istnieje 3 popularnych operatorów promowych dla Paros do Andros. Są to
  • Golden Star Ferries
  • SeaJets
  • Cyclades Fast Ferries

Jak mogę zarezerwować bilety promowe z Paros do Andros?

Zarezerwuj promy z Paros do Andros poprzez naszą wyszukiwarkę ofert i sprawdź naszą stronę z ofertami, aby zobaczyć najnowsze oferty promowe.

Czy można podróżować jako pasażer pieszy na promie z Paros do Andros?

Tak, możesz podróżować jako pasażer pieszy z Paros do Andros z
  • SeaJets
  • Cyclades Fast Ferries

Czy można zabrać samochód na prom z Paros do Andros?

Tak, możesz podróżować z pojazdem z Paros do Andros z
  • SeaJets
  • Cyclades Fast Ferries

Czy zwierzęta domowe można zabrać na prom z Paros do Andros?

Tak, zwierzęta domowe są dozwolone na pokładzie promu. Może być potrzebny paszport dla zwierzęcia i inne dokumenty. Prosimy o zapoznanie się z wszystkimi wytycznymi operatora i informacjami dotyczącymi podróżowania ze zwierzętami domowymi. Obecnie można przewozić zwierzęta domowe na promach z
  • SeaJets

Jak daleko jest Andros od Paros?

Odległość pomiędzy Paros a Andros wynosi około 50 mil morskich.

Paros - Przewodnik

Paros to grecka wyspa położona w środkowej części Morza Egejskiego. Paros leży na zachód od wyspy Naxos. Paros jest około 160 km na południowy wschód od Pireus. Historycznie, wyspa znana z drobnego białego marmuru, która dała początek terminowi "Parian", aby opisać marmur lub porcelany o podobnych cechach. Dzisiaj, opuszczone kamieniołomy marmuru i kopalnie znajdują się na wyspie, ale przede wszystkim Paros znany jest jako popularna atrakcja turystyczna. Parikia, stolica Paros, to piękna wieś Cyklad z bielonymi domami sześciennymi i imponujące neoklasycznej rezydencji. Dobrze zachowany 13 wieczny wenecki zamek stoi dumnie na wzgórzu w centrum wsi oferując niesamowity widok na Parikii. W stolicy można także podziwiać zabytek kościelny, 6 wieku kościół Panagia Ekatontapyliani, zwany także Katapoliani.

Port na wyspie jest również w Parikia i wydaje zarówno konwencjonalne promy jak i szybkie. Promy odplywaja do Pireusu i na inne wyspy na Cykladach.


Andros - Przewodnik

Grecka wyspa Andros jest częścią grupy wysp Cyklad i ma około 40 km długości i 16 km szerokości w najszerszym miejscu. Andros znajduje się około 10 km na południowy wschód od wyspy Eubea i 3 km na północ od Tinos. Andros jest najdalej na północ wysunieta wyspa w grupie i ma wielką morską tradycję. Oprócz piaszczystych plaż, są skaliste wybrzeża, pasma górskie, na przemian z żyznymi równinami, bujną roślinnością i obficie płynącymi strumieniami. Stolica wyspy, Hora (co oznacza "Główna wioska") jest domem greckich kapitanów i armatorów, i jest tam niezwykłe połączenie średniowiecznej, neoklasycznej oraz styl wyspy widoczny w swoich domach. Schody, obszerny plac z drzewami, wąskie uliczki, niezwykłe kościoły i muzea, sklepy, kawiarnie i restauracji odgrywaja swoją rolę w pięknie tego miejsca. Do tego piekna, jest zamek Franków na wysepce połączony do głównej wyspy łukowym, kamiennym mostem pochodzącym z 13 wieku.

Wyspa jest połączona z portami w Pireusie i Rafina, a także do innych wysp archipelagu Cyklad, Ios, Santorini, Kimolos, Naxos, Anafi i Amorgos.


Paros do Andros Rozkłady promów

Harmonogramy promów między 10/06/2024 a 16.06.2024.


Operator Czas wypłynięcia Czas przybycia Czas trwania Dni Żeglarstwa
Cyclades Fast Ferries 08:00 12:25 4 godziny 25 minuty czw., sob.
Golden Star Ferries 08:00 12:25 4 godziny 25 minuty śr., pt., niedz.
Golden Star Ferries 09:15 13:35 4 godziny 20 minuty pon.
SeaJets 09:55 12:20 2 godziny 25 minuty pon., śr., czw., pt., sob., niedz.
Cyclades Fast Ferries 14:15 18:35 4 godziny 20 minuty pon., niedz.

Obsługa klienta

Odwiedź naszą stronę obsługi klienta, aby znaleźć przydatne informacje na temat podróżowania promem, nasze FAQ i jak skontaktować się z nami, aby uzyskać pomoc w rezerwacji.