Methana do Egina Prom

Methana Egina polaczenie laczy Grecja z Wyspy Sarońskie. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Saronic Ferries. Polaczenie odbywa sie do 12 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 50 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Methana Egina zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Methana - Egina Armatorzy Promowi

  • Saronic Ferries
    • 12 przeprawy w tygodniu 50 min
    • Uzyskaj cenę

Methana Przewodnik

Greckie miasto Methana znajduje się na dołączonej do wulkanicznego półwyspu Peloponez, dużym półwyspie i regionu na południu Grecji. Półwysep głównie składa się z gór, które sa wzdłuż centralnej części półwyspu. Istnieją również obszary otwarte z łąkami i krzewami na półwyspie wraz z około 32 wulkanami. Szczególnie trudne, ale satysfakcjonujące doświadczenie, to wspinaczka na wulkaniczny krater. Wzpinaczka rozpoczyna się na Kameni i dostanie sie do krawedzi krateru trwa około 25 minut. Dla bardziej relaksującego doświadczenia, goście powinni zbadać jedna z wulkanicznych plaż miejskich, takich jak Nissaki Ayion Anaryiron, Limnionas i Vathy.

Istnieją regularne połączenia promowe z Methana do portu w Pireusie z czasem przejścia z około 2 godzin. Istnieją również połączenia promowe do Egina, Poros, Hydra, Spetses i Hermiona wraz z usług wodolotem Poros, Hydra, Spetses, Hermiona, Porto Heli, Tolo, Nafplion i Monemvasia.

Egina Przewodnik

Grecka wyspa Egina znajduje sie w grupie wysp Saronską w Argo-Saronską. Bliskosc Aten sprawia, ze popularne wyspa ma wielu gosci. Wedlug mitu nazwa wispy wziela sie od imienia nimfy,corki boga Asopos rzeki, ktorego Zeus zakochal sie i zabrał ze sobą na wyspe. Od 1827 do 1829 miasto Egina bylo tymczasową stolica nowo powstalego panstwa greckiego.W tym okresie gubernator Ioannis Kapodistrias mial imponujące neoklasyczne palace, ktore dzis są wazna atrakcja turystyczna.

Na obrzezach miasta Egina mozna znalezc urocze male wioski w charakterystycznym tradycyjnym charakterze, takie jak Kypseli, Agii i Vagia jak rowniez zorganizowane osrodki turystyczne, takie jak Agia Marina, Perdika i Souvala.

Pireus jest najblizej portu Egina z czasem przejscia okolo 40 minut razem z Flying Dolphin regularnym promem. Egina jest rowniez otoczony przez wiele mniejszych wysp, takich jak Moni, Metopi, Diaportia, Lagouses, Kyra, Dorousa, Spalathonisi i Anonyma do,ktorych mozna dotrzec lodzią z portu w Eginie.