Prom Alonnisos do Volos

Trasa promowa Alonnisos Volos łączy Wyspy Sporady z Grecja i jest obecnie obsługiwana przez 3 przewoźników. Hellenic Seaways obsluguje swoje polaczenia do 14 razy tydzien, Anes Ferries 4 razy tydzien & Aegean Flying Dolphins posiada polaczenia do 7 razy tydzien.


Porównaj ceny i kup bilet na jedno z 25 połączeń promowych tydzien na trasie Alonnisos Volos pomiędzy Wyspy Sporady i Grecja.

Przewoźnicy Promowi - Alonnisos - Volos

 • Hellenic Seaways
  • 14 przeprawy w tygodniu 3 godz 15 min
  • Uzyskaj cenę
 • Anes Ferries
  • 4 przeprawy w tygodniu 5 godz 30 min
  • Uzyskaj cenę
 • Aegean Flying Dolphins
  • 7 przeprawy w tygodniu 3 godz 10 min
  • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Alonnisos Volos

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Alonnisos Volos to samochod + 2 pasażerów.

Alonnisos - Przewodnik

Alonnisos jesta grecka wyspa na Morzu Egejskim, ktora po Skiathos i Skopelos, jest trzecim czlonkiem Sporad Polnocnych. To jest 3 km na wschod od wyspy Skopelos. Alonnisos jest rowniez nazwa miejscowosci na wyspie, a takze gminy, ktora obejmuje wyspy i miejscowosci. Wies Alonnisos znajduje sie na poludniowej czesci wyspy. Jest lokalnie znany jako Chora.

Symbolem wyspy jest Monachus Monachus Srodziemnomorska foka gatunkow chronionych, ktora byka powodem zalozenia pierwszej Marine Park Narodowy Grecji. Marine Park to unikalny biotop, ktory zajmuje sie nie tylko ochrona fok, ale takze z badaniami i ratowaniem fok srodziemnomorskich i innych ssakow.

Glowny port wyspy znajduje sie w poludniowo-wschodniej czesci i nazywa sie Patitiri. Ma prom i wodolot z Patitiri do Volos, Agios Konstantinos i Saloniki na kontynencie i na wyspy Skiathos, Skopelos i Skyros. Zatoka na poludniowym krancu wyspy jest rowniez nazywana Alónnisos.

Volos - Przewodnik

Greckie miasto Volos nie jest starym miastem, choć ruin w mieście i okolicznych terenie sięgają do najwcześniejszego zamieszkania na Półwyspie Bałkańskim. Nowoczesne Volos powstała w 19 wieku i większość miasta została zniszczona przez trzęsienie ziemi w 1955 roku, więc większość budynków miasta zostały zbudowane od tego czasu. Nabrzeże jest popularny wśród mieszkańców i turystów, z kawiarni i barów położonych wzdłuż nabrzeża. Muzeum archeologiczne artefakty z Wolos wyposażony już w epoce brązu i Muzeum Miejskiego w ratuszu wyposażony prace współczesnych greckich artystów. Warto zwiedzić również jest św Contantine Kościół, który jest piękny 20 wieku budynek na końcu promenady. Dwóch stanowiska archeologiczne nie daleko poza miasto oferuje Mycenean ruiny z czasów. Dimini jest mniejszy, ale lepiej rozwinięte. Sesklo jest większy i oferuje piękne widoki, ale nie został w pełni wydobyty.