Ankona do Patras Prom

Ankona Patras trasa promowa laczy Wlochy z Grecja i jest obecnie obslugiwana przez 2 operatorow. Minoan Lines obsluguje do 4 razy w tygodniu z przeplynieciami trwajacymi okolo 21 godziny 30 minuty gdy Anek Superfast serwis operuje do 8 razy w tygodniu trwajacym od 21 godz 30 min.

To daje 12 przeplyniecia tydzien na trasie Ankona Patras pomiedzy Wlochy i Grecja. Porownaj teraz i zdobadz najlepsza oferte odpowiednia dla twojej podrozy.

Ankona do Patras Alternatywny Prom

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Wlochy do Grecji.

Ankona - Patras Armatorzy Promowi

  • Minoan Lines
    • 4 przeprawy w tygodniu 21 godz 30 min
    • Uzyskaj cenę
  • Anek Superfast
    • 8 przeprawy w tygodniu 21 godz 30 min
    • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Ankona Patras

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Ankona Patras to samochod + 2 pasazerów.

Ankona Przewodnik

Miasto Ancona znajduje sie w regionie Marche w srodkowych Wloszech i jest mniej wiecej 280 km na polnocny-wschod od Rzymu. Miasto polozone jest nad Morzem Adriatyckim, pomiedzy zboczami krancow cypli Monte Conero, Monte Astagno i Monte Guasco. Port miasta jest jednym z glownych portow na Adriatyku, szczegolnie dla ruchu pasazerskiego. Jedna z glownych atrakcji w miescie jest Katedra Ankona, ktora jest przeznaczona dla Judasza Cyriak. Katedra zostala konsekrowana na poczatku 11 wieku, a ukonczono w 1189. Katedra ma dwunastoboczna kopule, nieco zmienionej przez Margaritone d'Arezzo w 1270. Fasada posiada gotycki portal, przypisany Giorgio da Como (1228) , ktora ma boczny luk na kazdej stronie.

Port w Ankonie jest polaczony promem do kilku krajow w dorzeczu Adriatyku, w tym do Grecji, Turcji, Chorwacji, Albanii i Czarnogory. Port dostrzega roczny przeplyw wiecej niz milion pasazerow. Glowne miejsa docelowe to Split, Rijeka, Zadar, Hvar, Dubrownik, Bari, Patras oraz Igoumenitsa. Wyposazenie portu obejmuja kawiarnie i sklep spozywczy, a takze toalety. Parking jest dostepny na zarowno krotkoterminowe jak i dlugoterminowe pobyty. Specjalnie wyznaczone miejsca parkingowe sa przystosowane dla osob niepelnosprawnych.

Patras Przewodnik

Greckie miasto Patras znajduje się około 215 km na zachód od Aten i jest stolica regionu zachodniej Grecji, w północnej części Peloponezu. Odwiedzający miasto powinni rozpocząć poszukiwania od Aghiou Nikolaou, najbardziej znanej ulicy w mieście. Tam, 192 kroki doprowadzą do Starego Miasta. Spacer po brukowanych uliczkach ujawni wielkie kolorowymi neoklasycystyczny rezydencjach, które służą jako przypomnienie wspaniałej przeszłości miasta. Następnie wizyta miasta średniowieczny zamek, zbudowali w drugiej połowie 6 wieku naszej ery na ruinach starożytnego Akropolu. Jej ściany otaczają powierzchnię około 22 m kwZamek składa się z trójkątnym związku zewnętrznej wzmocnionej z wież i murów obronnych. Przejść obok pozostałych budynków i zapierające dech w piersiach widoki na miasto.

Istnieje kilka miejsc w okolicy Patras, ktory honoruje słynnego greckiego poete Kostis Palamas..