Ateny

Jak zarezerwować promy z Ateny na Kretę

Ateny oferuje liczne połączenia promowe na Kretę. Promy obecnie łączą 2 porty w Ateny z 4 porty w Kreta.

Łącznie są [--[--X--] przeprawy promowe--] na 5 Trasy, które są operowane przez 4 firmy promowe w tym Minoan Lines, Anek Lines, Anek Superfast & Golden Star Ferries. Najkrótszy rejs trwa około 6 godziny 30 minuty (Pireus do Chania).

Zapoznaj się z całą listą połączeń z Ateny na Kretę, na naszej stronie poniżej lub skorzystaj z wyszukiwarki powyżej.

Mapa połączeń promowych z Ateny do Kreta

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Ateny do Kreta

Kreta - przewodnik:

Kreta jest najwieksza i najbardziej popularna wyspa w Grecji. Polozona jest na Morzu Srodziemnomorskim, nieco na wschod od ladu.

Znana z wielu krajobrazow z pieknymi dolinami, plazami i znanymi White Mountains obok spiacych wiosek i portow, Kreta ma piekne zakatki za kazdym rogiem.

Liczne tradycje pozostaja fundamentalne dla kultury Krety, razem ze Swietami Wielkanocnymi. grajac na strunowym instrumencie "lyra" z lokalnymi tancami. Niektorzy Grecy mowia, ze Kreta powinna byc niezaleznym krajem po jej kulturze i naturze.

Jest wiele miejscowych polaczen promowych z glownego ladu i dookola archipelagu na Morzu Egejskim,docierajac do 5 portow na Krecie na polnocnym wybrzezu, takze stolicy Heraklion. Wszystkie te przejscia sa kilka razy dziennie i operowane sa przez kilku operatorow, dlatego tez masz obszerny wybor jak dostac sie na Krete.