COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Pireus - Heraklion jest jedną z naszych najpopularniejszych tras i w czasie sezonu bilety szybko się wyprzedają
Rada. Nie czekaj, aż będzie za późno! Zarezerwuj teraz, aby móc wybrać najbardziej dogodne dla Ciebie połączenie.

Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 4412 trasach i z 901 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2,5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Pireus do Heraklion - Prom Alternatywny

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Ateny na Kretę.

Na pokładzie promów

Przewoźnicy Promowi - Pireus - Heraklion

  • 12 Sailings Weekly 8 hr 35 min
  • Get price
  • 1 Sailing Weekly 17 hr 30 min
  • Get price
  • 7 Sailings Weekly 8 hr 45 min
  • Get price
  • 3 Sailings Weekly 9 hr 20 min
  • Get price

Opinie na temat Prom Pireus - Heraklion

 • "Podróż promem Minoan Line "

  Jestem zadowolony z podróży i polecam wszystkim

  '' travelled on

  Przeczytaj Więcej Zwiń

Prom Pireus do Heraklion

Trasa promowa Pireus Heraklion łączy Ateny z Kreta i jest obecnie obsługiwana przez 4 przewoźników. Minoan Lines obsługuje swoje połączenia do 12 razy tydzien, Anek Lines 1 razy tydzien, Anek Superfast 7 razy tydzien & Cyclades Fast Ferries posiada polaczenia do 3 razy tydzien.


Porównaj ceny i kup bilet na jedno z 23 połączeń promowych tydzien na trasie Pireus Heraklion pomiędzy Ateny i Kreta.

Pireus - Przewodnik

Pireus to miasto portowe w Grecji położone nad Zatoką Sarońską około 12 km od Aten. Najbardziej atrakcyjna dzielnica leży na wschód dookoła Zea Marina i turystycznego portu Mikrolimano, gdzie znajdziesz pełno kawiarni, restauracji i barów.

Port w Pireusie jest głównym portem w Grecji, największym portem pasażerskim w Europie i trzecim co do wielkości na świecie i jest ośrodkiem greckiego handlu morskiego i bazy z dużą flotą handlową. Udogodnienia w porcie zostały niedawno odnowione i jakość udogodnień poprawiła się znacząco. Obejmują one bankomaty, kantor wymiany walut, restauracje, bary, taksówki i szereg biur podróży sprzedających bilety na prom. Port obsługuje prom na Kretę, Cyklady, Dodekanez i inne wyspy na Morzu Egejskim.


Heraklion - Przewodnik

Heraklion to największe miasto na greckiej wyspie Krecie i jest jednym z głównych ośrodków miejskich Grecji. Rozwój miasta rozpoczął się 9. wne oraz w późniejszych czasach, przyszedł w języku arabskim, weneckim i panowania tureckiego; jej zdobywcy początkowo dał nazwę Khandaq czy Handak które zostały uszkodzone na Candia. Podczas Igrzysk Olimpijskich w 2004 roku, miasto Heraklion pod jednym z miejsc na turnieju piłki nożnej. Wśród najbardziej popularnych atrakcji turystycznych w Heraklionie są mury obronne ograniczającymi "stare miasto". Pierwsze fortyfikacje zostały zbudowane przez Arabów, a później zostały wzmocnione przez Wenecjan w 15 wieku. Od siedmiu bastionów, jedynie bastion Martinengo przetrwała do dnia dzisiejszego; tam odwiedzający znajdą grób słynnego pisarza N. Kazantzakis, z widokiem na miasto.

W porcie weneckim) (stary, obok nowoczesnego portu, zwiedzający mogą zobaczyć sklepione tarsanades gdzie statki używane do być zbudowany, zachodnia strona jest zdominowany przez 16 wieku Koule twierdzy. Heraklion jest ważny port dla promów pasażerskich i towarowych. Podróżnych, promy i łodzie z Heraklionu do takich miejsc jak Santorini, Ios, Paros, Mykonos i Rodos. Istnieje również kilka codziennie promy do Pireusu, do portu w Atenach w Grecji kontynentalnej.