Ateny (Pireus)
Chania
Promy do Kreta
Bilet otwarty??

Bilety otwarte są ważne do 12 miesięcy od momentu rezerwacji (zobacz warunki zakupu biletu).

Bilet otwarty?

Bilety otwarte są ważne do 12 miesięcy od momentu rezerwacji (zobacz warunki zakupu biletu).

Szczegóły Podróży
Trasa z
W dwie strony

Prom Ateny (Pireus) Chania

Trasa promowa Ateny (Pireus) Chania łączy Ateny z Kreta i jest obecnie obsługiwana przez 4 przewoźników. Blue Star Ferries obsługuje swoje połączenia do 11 razy tydzien, Anek Superfast 10 razy tydzien, Minoan Lines 7 razy tydzien & SeaJets posiada polaczenia do 7 razy tydzien.


Porównaj ceny i kup bilet na jedno z 35 połączeń promowych tydzien na trasie Ateny (Pireus) Chania pomiędzy Ateny i Kreta.

Ateny (Pireus) do Chania - Prom Alternatywny

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Ateny na Kretę.
Dlaczego warto korzystać z Direct Ferries
category
Promy na 4412 trasach i z 901 portów na całym świecie
category
Zaufało nam już 2,5 milionów klientów
category
Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok
category
Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Najczesciej zadawane pytania

Jak długo płynie prom z Pireus do Chania?

Czas przeprawy promowej z Pireus do Chania wynosi około 7h 22m. Czas przeprawy promowej może się różnić w zależności od sezonu, zobacz naszą wyszukiwarkę ofert, aby porównać bilety z Pireus do Chania i sprawdzić dostępność.

Ile kosztuje prom z Pireus do Chania?

Cena promu z Pireus do Chania może się różnić w zależności od sezonu. Średnia cena za prom z Pireus do Chania wynosi 167 €. Cena nie obejmuje opłat rezerwacyjnych.

Jakie firmy promowe kursują pomiędzy Pireus a Chania?

Istnieje 4 popularnych operatorów promowych dla Pireus do Chania. Są to
  • Blue Star Ferries
  • Anek Superfast
  • Minoan Lines
  • SeaJets

Jak mogę zarezerwować bilety promowe z Pireus do Chania?

Zarezerwuj promy z Pireus do Chania poprzez naszą wyszukiwarkę ofert i sprawdź naszą stronę z ofertami, aby zobaczyć najnowsze oferty promowe.

Jak daleko jest Chania od Pireus?

Odległość pomiędzy Pireus a Chania wynosi około 135 mil morskich.

Ateny (Pireus) - Przewodnik

Pireus to miasto portowe w Grecji położone nad Zatoką Sarońską około 12 km od Aten. Najbardziej atrakcyjna dzielnica leży na wschód dookoła Zea Marina i turystycznego portu Mikrolimano, gdzie znajdziesz pełno kawiarni, restauracji i barów.

Port w Pireusie jest głównym portem w Grecji, największym portem pasażerskim w Europie i trzecim co do wielkości na świecie i jest ośrodkiem greckiego handlu morskiego i bazy z dużą flotą handlową. Udogodnienia w porcie zostały niedawno odnowione i jakość udogodnień poprawiła się znacząco. Obejmują one bankomaty, kantor wymiany walut, restauracje, bary, taksówki i szereg biur podróży sprzedających bilety na prom. Port obsługuje prom na Kretę, Cyklady, Dodekanez i inne wyspy na Morzu Egejskim.


Chania - Przewodnik

Chania (pisane również: Hania) jest stolicą greckiej wyspy Kreta. Jest to miasto, w którym różne cywilizacje kwitły przez wieki. Wędrówki po labiryncie uliczek Starego Miasta z pięknym rezydencjami weneckimi, fontanny i wyszukane kościoły, pozwolą zwiedzającym odkryć piękno miasta. Dziś jest to drugie co do wielkości miasto na Krecie po Heraklionie.

Stare miasto jest zbudowane wokół portu weneckiego, a także obszar, w którym budynki weneckie i tureckie łączą się tworząc niepowtarzalny styl architektoniczny. Na wschodzie Palea Poli jest Splantzia (lub Plaza), plac zbudowany na miejscu dawnej dzielnicy tureckiej. Tutaj zobaczysz Aghii Anargiri kościół, który miał pozwolenie na prowadzenie działalności w okresie weneckich i tureckich okupacji. Neoria (lub Chiones) dzielnica w północno - wschodniej części miasta znajduje się na terenie dawnego portu miasta i weneckich stoczni z 14 i 16 wieku, od którego również miały swoją nazwę.

Rejs z Pireus do Chania trwa ok. 40min i odbywa się szybkim statkiem Flying Dolphin. Chania jest otoczona przez wiele mniejszych wysp, takich jak Moni, Metopi, Diaportia, Lagouses, Kyra, Dorousa, Spalathonisi i Anonyma, do których można popłynąć promem z Eginy.


Pireus do Chania Rozkłady promów

Harmonogramy promów między 15/04/2024 a 21.04.2024.


Operator Czas wypłynięcia Czas przybycia Czas trwania Dni Żeglarstwa
Blue Star Ferries 21:00 06:00 9 godziny pon., śr., pt., sob., niedz.
Blue Star Ferries 23:00 08:00 9 godziny czw.

Obsługa klienta

Odwiedź naszą stronę obsługi klienta, aby znaleźć przydatne informacje na temat podróżowania promem, nasze FAQ i jak skontaktować się z nami, aby uzyskać pomoc w rezerwacji.