Pireus do Chania Prom

Pireus Chania polaczenie laczy Ateny z Kreta. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Anek Superfast. Polaczenie odbywa sie do 12 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 9 godziny.

Dlugosc przeplyniecia Pireus Chania zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Pireus do Chania Alternatywny Prom

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Ateny na Kretę.

Pireus - Chania Armatorzy Promowi

  • Anek Superfast
    • 12 przeprawy w tygodniu 9 godz
    • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Pireus Chania

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Pireus Chania to samochod + 2 pasazerów.

Pireus Przewodnik

Pireus to portowe miasto w Grecji. Miasto położone jest na Zatokę Sarońską w regionie Attyka Grecji i jest częścią obszaru miejskiego w Atenach z centrum Aten około 12 km od Aten. Poza jej biur przewozowych, banków i obiektów użyteczności publicznej, znajdziesz plątaninę deptaków, sklepów i raczej zaniedbane obszary. Najbardziej atrakcyjna dzielnica leży na wschód dookoła Zea Marina i turystycznego portu Mikrolimano, który jest wyłożony kawiarniami, restauracjami i barami.

Port w Pireusie jest głównym portem w Grecji, największym portem pasażerskim w Europie i trzecim co do wielkości na świecie i jest ośrodkiem greckiego handlu morskiego i bazy z duża flota handlowa. Udogodnienia w porcie zostały niedawno odnowione i jakość udogodnień poprawił się znacząco. Obejmują one bankomaty, kantor wymiany walut, restauracje, bary, taksówki i szereg biur podróży sprzedających bilety na prom. Port obsługuje prom na Kretę, Cyklady, Dodekanez, wschodniej części Grecji i dużej części północnej i wschodniej Morza Egejskiego.

Chania Przewodnik

Chania (pisane również: Hania) jest stolicą greckiej wyspy Kreta. Jest to miasto, w którym różne cywilizacje kwitły przez wieki. Wędrówki po labiryncie uliczek Starego Miasta z pięknym rezydencjami weneckimi, fontanny i wyszukane kościoły, pozwola zwiedzającym odkryją piekno miasta. Dziś jest to drugie co do wielkości miasto na Krecie po Heraklionie.

Stare miasto jest zbudowane wokół portu weneckiego, a także obszar, w którym budynki weneckie i tureckie łączą się tworząc niepowtarzalny styl architektoniczny. Na wschodzie Palea Poli jest Splantzia (lub Plaza) powiat zbudowany na miejscu dawnej dzielnicy tureckiej. Tutaj zobaczysz Aghii Anargiri kościoł, który miała pozwolenie na prowadzenie działalności w okresie weneckich i tureckich okupacji. Możesz również zobaczyć Sintrivani plac. Neoria (lub Chiones) dzielnica w północno wschodniej stronie znajduje się na terenie dawnego portu miasta i weneckich stoczniach z 14 i 16 wieku, od którego również miały swoją nazwę.

Z portu Chania mozna doplynac do portu w Pireusie, na Cyklady i do wysp Dodekanezu.