Prom Pireus do Chania

Trasa promowa Pireus Chania łączy Ateny z Kreta i jest obecnie obsługiwana przez 2 przewoźników.

Porównaj teraz i wyszukaj najlepszą ofertę dla twojej podróży.

Przewoźnicy Promowi - Pireus - Chania

  • Minoan Lines
    • 7 przeprawy w tygodniu 6 godz 30 min
    • Uzyskaj cenę
  • Anek Superfast
    • 12 przeprawy w tygodniu 8 godz 30 min
    • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Pireus Chania

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Pireus Chania to samochod + 2 pasażerów.

Pireus - Przewodnik

Pireus to miasto portowe w Grecji położone nad Zatoką Sarońską około 12 km od Aten. Najbardziej atrakcyjna dzielnica leży na wschód dookoła Zea Marina i turystycznego portu Mikrolimano, gdzie znajdziesz pełno kawiarni, restauracji i barów.

Port w Pireusie jest głównym portem w Grecji, największym portem pasażerskim w Europie i trzecim co do wielkości na świecie i jest ośrodkiem greckiego handlu morskiego i bazy z dużą flotą handlową. Udogodnienia w porcie zostały niedawno odnowione i jakość udogodnień poprawiła się znacząco. Obejmują one bankomaty, kantor wymiany walut, restauracje, bary, taksówki i szereg biur podróży sprzedających bilety na prom. Port obsługuje prom na Kretę, Cyklady, Dodekanez i inne wyspy na Morzu Egejskim.

Chania - Przewodnik

Chania (pisane również: Hania) jest stolicą greckiej wyspy Kreta. Jest to miasto, w którym różne cywilizacje kwitły przez wieki. Wędrówki po labiryncie uliczek Starego Miasta z pięknym rezydencjami weneckimi, fontanny i wyszukane kościoły, pozwolą zwiedzającym odkryć piękno miasta. Dziś jest to drugie co do wielkości miasto na Krecie po Heraklionie.

Stare miasto jest zbudowane wokół portu weneckiego, a także obszar, w którym budynki weneckie i tureckie łączą się tworząc niepowtarzalny styl architektoniczny. Na wschodzie Palea Poli jest Splantzia (lub Plaza), plac zbudowany na miejscu dawnej dzielnicy tureckiej. Tutaj zobaczysz Aghii Anargiri kościół, który miał pozwolenie na prowadzenie działalności w okresie weneckich i tureckich okupacji. Neoria (lub Chiones) dzielnica w północno - wschodniej części miasta znajduje się na terenie dawnego portu miasta i weneckich stoczni z 14 i 16 wieku, od którego również miały swoją nazwę.

Rejs z Pireus do Chania trwa ok. 40min i odbywa się szybkim statkiem Flying Dolphin. Chania jest otoczona przez wiele mniejszych wysp, takich jak Moni, Metopi, Diaportia, Lagouses, Kyra, Dorousa, Spalathonisi i Anonyma, do których można popłynąć promem z Eginy.