Saloniki
Ateny (Pireus)
Promy do Ateny
Bilet otwarty??

Bilety otwarte są ważne do 12 miesięcy od momentu rezerwacji (zobacz warunki zakupu biletu).

Bilet otwarty?

Bilety otwarte są ważne do 12 miesięcy od momentu rezerwacji (zobacz warunki zakupu biletu).

Szczegóły Podróży
Trasa z
W dwie strony

Prom Saloniki Ateny (Pireus)

Saloniki Ateny (Pireus) polaczenie laczy Grecja z Ateny. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Hellenic Seaways. Polaczenie odbywa sie do 1 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 26 godziny 55 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Saloniki Ateny (Pireus) zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Grecja do Ateny.
Dlaczego warto korzystać z Direct Ferries
category
Promy na 4412 trasach i z 901 portów na całym świecie
category
Zaufało nam już 2,5 milionów klientów
category
Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok
category
Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Najczesciej zadawane pytania

 • Jak długo płynie prom z Saloniki do Ateny (Pireus)?

  Czas przeprawy promowej z Saloniki do Ateny (Pireus) wynosi około 26h 55m. Czas przeprawy promowej może się różnić w zależności od sezonu, zobacz naszą wyszukiwarkę ofert, aby porównać bilety z Saloniki do Ateny (Pireus) i sprawdzić dostępność.
 • Ile kosztuje prom z Saloniki do Ateny (Pireus)?

  Cena promu z Saloniki do Ateny (Pireus) może się różnić w zależności od sezonu. Średnia cena za prom z Saloniki do Ateny (Pireus) wynosi 250 €.
 • Jakie firmy promowe kursują pomiędzy Saloniki a Ateny (Pireus)?

  Jest 1 operator promowy dla Saloniki do Ateny (Pireus) i jest to
  • Hellenic Seaways
 • Jak mogę zarezerwować bilety promowe z Saloniki do Ateny (Pireus)?

  Zarezerwuj promy z Saloniki do Ateny (Pireus) poprzez naszą wyszukiwarkę ofert i sprawdź naszą stronę z ofertami, aby zobaczyć najnowsze oferty promowe.
 • Czy można podróżować jako pasażer pieszy na promie z Saloniki do Ateny (Pireus)?

  Tak, możesz podróżować jako pasażer pieszy z Saloniki do Ateny (Pireus) z
  • Hellenic Seaways
 • Czy można zabrać samochód na prom z Saloniki do Ateny (Pireus)?

  Tak, możesz podróżować z pojazdem z Saloniki do Ateny (Pireus) z
  • Hellenic Seaways
 • Czy zwierzęta domowe można zabrać na prom z Saloniki do Ateny (Pireus)?

  Nie, zwierzęta domowe nie są dozwolone na pokładach promów.
 • Jak daleko jest Ateny (Pireus) od Saloniki?

  Odległość pomiędzy Saloniki a Ateny (Pireus) wynosi około 154 mil morskich.

Saloniki - Przewodnik

Drugie co do wielkości miasto w Grecji to Saloniki, która jest także stolicą regionu macedońskiego kraju. Miasto leży na północnym krańcu Zatoki Termajskiej. Miasto zostało założone przez Kassander z Mecedon w 315 pne i stalo sie najbogatszym miastem w Bizancjum. Miasto zostało wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO dzieki wielu bizantyjskich zabytków w mieście, który obejmuje paleochrześcijańskie i bizantyjskie zabytki Salonik. Również w mieście jest wiele rzymskich, tureckich i sefardyjskich zabytków żydowskich. Saloniki uważane sa za kulturalną stolicę Grecji i ma wiele teatrów i klubów artystycznych. Główne teatrymiasta to: Teatr Narodowy Północnej Grecji, który został ustanowiony w 1961 roku, Teatr Towarzystwa Studiów macedońskich, w którym znajduje się Teatr Narodowy, Teatr Królewski (Vasiliko Theatro), Moni Lazariston i Teatr Ziemi i Teatr leśny, zarówno amfiteatry plenerowe z widokiem na miasto.

Promy z portu odplywaja do Varthi poprzez Lemnos, Mitilini i Chios, a następnie do Kawala. Udogodnienia dla pasażerów w porcie to poczekalnie, kawiarnie, punkty informacyjne i telefony publiczne.


Ateny (Pireus) - Przewodnik

Greckie miasto i port w Pireusie jest głównym portem Grecji i jeden z największych w całym basenie Morza Śródziemnego. To ważne miasto i często uważane za przedmieścia Aten, która leży zaledwie kilka minut. Pireus Stał niczym hub dla sieci promowego w podróży dookoła Morza Egejskiego i ITS Chociaż wielkość sąsiedztwie Aten oznacza grupowanie Często łączy się to niepostrzeżenie z greckiej stolicy, ITS nadmorski oferuje zupełnie inny i charakterystyczny wygląd. Wielu odwiedzających Pireusie przekonają się, że najbardziej atrakcyjne część miasta leży wokół Manuel wschodnim kwartale, wraz Zarówno Mikrolimano Harbour i Zea Marina. Ta dzielnica nadmorska pełna jest nabrzeże restauracji, barów i klubów nocnych, a znacznie się poprawiły w czasie ostatnich Igrzysk Olimpijskich w Atenach, wraz ze stworzeniem pięknego portu przedniego promenadzie, z drzew i przechodzącej średniowiecznych murów miejskich, które oferują wgląd i historyczne informacje o bogatej przeszłości miasta.


Saloniki do Ateny (Pireus) Rozkłady promów

Harmonogramy promów między 18/09/2023 a 24.09.2023.


Operator Czas wypłynięcia Czas przybycia Czas trwania Dni Żeglarstwa
Hellenic Seaways 21:00 23:55 26 godziny 55 minuty niedz.

Obsługa klienta

Odwiedź naszą stronę obsługi klienta, aby znaleźć przydatne informacje na temat podróżowania promem, nasze FAQ i jak skontaktować się z nami, aby uzyskać pomoc w rezerwacji.