Prom Alonnisos do Glossa

Trasa promowa Alonnisos Glossa łączy Wyspy Sporady z Wyspy Skopelos i jest obecnie obsługiwana przez 3 przewoźników. Hellenic Seaways obsluguje swoje polaczenia do 10 razy tydzien, Anes Ferries 3 razy tydzien & Aegean Flying Dolphins posiada polaczenia do 7 razy tydzien.


Porównaj ceny i kup bilet na jedno z 20 połączeń promowych tydzien na trasie Alonnisos Glossa pomiędzy Wyspy Sporady i Wyspy Skopelos.

Przewoźnicy Promowi - Alonnisos - Glossa

Średnia cena promu Alonnisos Glossa

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Alonnisos Glossa to samochod + 2 pasażerów.

Alonnisos - Przewodnik

Alonnisos jesta grecka wyspa na Morzu Egejskim, ktora po Skiathos i Skopelos, jest trzecim czlonkiem Sporad Polnocnych. To jest 3 km na wschod od wyspy Skopelos. Alonnisos jest rowniez nazwa miejscowosci na wyspie, a takze gminy, ktora obejmuje wyspy i miejscowosci. Wies Alonnisos znajduje sie na poludniowej czesci wyspy. Jest lokalnie znany jako Chora.

Symbolem wyspy jest Monachus Monachus Srodziemnomorska foka gatunkow chronionych, ktora byka powodem zalozenia pierwszej Marine Park Narodowy Grecji. Marine Park to unikalny biotop, ktory zajmuje sie nie tylko ochrona fok, ale takze z badaniami i ratowaniem fok srodziemnomorskich i innych ssakow.

Glowny port wyspy znajduje sie w poludniowo-wschodniej czesci i nazywa sie Patitiri. Ma prom i wodolot z Patitiri do Volos, Agios Konstantinos i Saloniki na kontynencie i na wyspy Skiathos, Skopelos i Skyros. Zatoka na poludniowym krancu wyspy jest rowniez nazywana Alónnisos.