Prom Chora do Alonnisos

Trasa promowa Chora Alonnisos łączy Wyspy Skopelos z Wyspy Sporady i jest obecnie obsługiwana przez 4 przewoźników. SeaJets obsługuje swoje połączenia do 6 razy tydzien, Hellenic Seaways 7 razy tydzien, Anes Ferries 3 razy tydzien & Aegean Flying Dolphins posiada polaczenia do 7 razy tydzien.


Porównaj ceny i kup bilet na jedno z 23 połączeń promowych tydzien na trasie Chora Alonnisos pomiędzy Wyspy Skopelos i Wyspy Sporady.

Przewoźnicy Promowi - Chora - Alonnisos

Średnia cena promu Chora Alonnisos

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Chora Alonnisos to samochod + 2 pasażerów.

Alonnisos - Przewodnik

Grecka wyspa Alonnisos jest częścią grupy Sporad Północnyc, wraz z Skopelos (3 km na zachód) i Skiathos, i znajduje się na Morzu Egejskim. Wyspa ma naturalny krajobraz i jest otoczona przez małye wispy, porozrzucanewokół archipelagu. Alonissos wyspa, jest idealna na osób, które chcą się zrelaksować i cieszyć spacery w sosnowych lasach, gajach oliwnych i sadach. Wyspa jest najbardziej odległa od archipelagu Sporady Północne, i jest domem dla National Marine Park Sporady Północne, schronieniem dla rzadkich ptaków morskich, delfinów i mniszkek śródziemnomorskich Monachus Monachus.

Po przyjeździe na wyspę promem, napotkasz Patitiri, malowniczy port i stolice wyspy z pięknym kamiennym nabrzeżem, która dostala swoją nazwę od pras winiarskich wykorzystywanych przez mieszkańców. Hora (lub Old Village) jest stara stolica wyspy. Średniowieczny zamek oferuje przepiękny widok na morze, kamienne domy z perfekcyjnymi podwórkami, wąskimi brukowanymi uliczkami, i wiele kościołów, ktore oddaja istotę typowej osady greckiej.

Z portu jest prom i serwis wodolotem z Patitiri do Volos, Agios Konstantinos, i Salonik na kontynencie i na wyspy Skiathos, Skopelos i Skyros.