Leros do Symi Prom

Leros Symi trasa promowa laczy Dodekanez z Dodekanez i jest obecnie obslugiwana przez 2 operatorow. Blue Star Ferries obsluguje do 1 razy w tygodniu z przeplynieciami trwajacymi okolo 4 godziny 55 minuty gdy Dodekanisos Seaways serwis operuje do 4 razy w tygodniu trwajacym od 3 godz.

To daje 5 przeplyniecia tydzien na trasie Leros Symi pomiedzy Dodekanez i Dodekanez. Porownaj teraz i zdobadz najlepsza oferte odpowiednia dla twojej podrozy.

Leros - Symi Armatorzy Promowi

  • Blue Star Ferries
    • 1 Przeprawy Tygodniowo 4 godz 55 min
    • Uzyskaj cenę
  • Dodekanisos Seaways
    • 4 przeprawy w tygodniu 3 godz
    • Uzyskaj cenę

Leros Przewodnik

Grecka wyspa Leros to jedna z wysp Dodekanezu, które znajdują się na Morzu Egejskim, i jest około 200 km od portu w Pireusie. Leros jest blisko wyspy Patmos, Lipsi, Kalymnos, Agia Kyriaki i Farmakos. Niewielka wyspa o wymiarach około 74 km kw., Liczy niespełna 8000 mieszkańców. Plaże Partheni i Blefouti w północnej części wyspy są popularne wśród turystów, jak rowniez plaże Gourna, Kokali i Ayia Isidoros po zachodniej stronie wyspy i dużej zatoce Alinda w centralnej wschodniej części wyspy. Zatoka Alinda jest także domem dla plaż Pangias i Crithoni. Malowniczy port w Agia Marina leży na południowym wschodzie zatoki Alinda, który jest około 10 minut spacerem do Platanos, serca wyspy.

Czas podróży z Pireusu na wyspę to około 11 godzin. Leros posiada również codzienne połączenia konwencjonalnym promem i wodolotem do większości greckich wysp Dodekanezu: Patmos, Lipsi, Samos, Kos, Rodos, Simi i Nisyros. Istnieją również połączenia do niektórych wysp na Cykladach (Syros i Amorgos).