Patmos do Symi Prom

Patmos Symi trasa promowa laczy Dodekanez z Dodekanez i jest obecnie obslugiwana przez 2 operatorow. Blue Star Ferries obsluguje do 1 razy w tygodniu z przeplynieciami trwajacymi okolo 6 godziny 45 minuty gdy Dodekanisos Seaways serwis operuje do 4 razy w tygodniu trwajacym od 3 godz 55 min.

To daje 5 przeplyniecia tydzien na trasie Patmos Symi pomiedzy Dodekanez i Dodekanez. Porownaj teraz i zdobadz najlepsza oferte odpowiednia dla twojej podrozy.

Patmos - Symi Armatorzy Promowi

  • Blue Star Ferries
    • 1 Przeprawy Tygodniowo 6 godz 45 min
    • Uzyskaj cenę
  • Dodekanisos Seaways
    • 4 przeprawy w tygodniu 3 godz 55 min
    • Uzyskaj cenę

Patmos Przewodnik

Patmos to grecka wyspa położona na Morzu Egejskim. Wyspa leży tuż przy zachodnim wybrzeżu Turcji i Stolica wyspy to Chora, a jego port jest w miejscowości Skala. Patmos jest znany jako "Wyspa Apokalipsy" i przyciąga turystów z całego świata, zaledwie z tego powodu. Jednak jest to bardzo malownicza wyspa, z tradycyjnymi białymi domami, krystalicznie czystych wód, nocnych klubów i niespodzianek gastronomicznych. Główną atrakcją na wyspie jest Jaskinia Apokalipsy, które uważa się, że była świętą grota gdzie św Ioannis usłyszał głos Boga i napisał Apokalipsę. W jaskini można podziwiać krzyż wygrawerowany przez św Ioannis, a także trzy małe pęknięcia w skale przez który rozległ się głos Boga, symbolizujące Swieta Trójce.

Patmos jest połączony promem do Pireusu, innych wysp Dodekanezu, a także z innych wysp Morza Egejskiego, jak Samos i Ikaria. Prom z Pireusu trwa około 7 godzin, na Patmos. Podróż do pobliskich wysp Dodecanese trwa około 1-1,5 godziny.