Symi do Kalymnos Prom

Symi Kalymnos trasa promowa laczy Dodekanez z Dodekanez i jest obecnie obslugiwana przez 2 operatorow. Blue Star Ferries obsluguje do 2 razy w tygodniu z przeplynieciami trwajacymi okolo 3 godziny 25 minuty gdy Dodekanisos Seaways serwis operuje do 1 razy w tygodniu trwajacym od 2 godz 10 min.

To daje 3 przeplyniecia tydzien na trasie Symi Kalymnos pomiedzy Dodekanez i Dodekanez. Porownaj teraz i zdobadz najlepsza oferte odpowiednia dla twojej podrozy.

Symi - Kalymnos Armatorzy Promowi

  • Blue Star Ferries
    • 2 przeprawy w tygodniu 3 godz 25 min
    • Uzyskaj cenę
  • Dodekanisos Seaways
    • 1 Przeprawy Tygodniowo 2 godz 10 min
    • Uzyskaj cenę

Kalymnos Przewodnik

Na greckiej wyspie Kalymnos znajduje się między Kos i Leros na Morzu Egejskim, południowo-wschodniej i należy do grupy wysp Dodekanezu.Wyspa ma powierzchnię około 110 km kw. I jest czwartym co do wielkości wyspa w archipelagu Dodekanez. Nazwa wyspy kiedyś Kalynda ale został zmieniony na Kalymna a następnie ponownie do Kalymnos.Wyspa znana jest również jako wyspie Divers Sponge Gąbka z powodu swoich łowisk.Stolicy Kalymnos jest Pothia, gdzie większość mieszkańców żyje. Chora, druga co do wielkości miasto na wyspie, niegdyś stolicy wyspy.

Stromy, skalisty krajobraz imponująca, gdy postrzegana jako przekleństwo przez mieszkańców, został okazały się prawdziwym błogosławieństwem dla miłośników wspinaczki.Cała wyspa jest unikalny pola naturalne wspinaczki z ponad 1300 utworów wspinaczkowych o różnym stopniu trudności, zapewniając szeroki zakres wspinaczka na płytach, dużych ścian, nawisów i Tufas na każdą poziom i styl.

Jest częstym prom do Pireus, Rodos i do innych wyspy Dodekanezu. Istnieją również połączenia promowe działające na Cykladach, Samos i, w sezonie letnim, Chios, Mytilini i Salonikach.