Paros do Rafina Prom

Paros Rafina trasa promowa laczy Cyklady z Ateny i jest obecnie obslugiwana przez 2 operatorow. Sea Jets obsluguje do 3 razy dziennie z przeplynieciami trwajacymi okolo 3 godziny 20 minuty gdy Golden Star Ferries serwis operuje do 7 razy w tygodniu trwajacym od 3 godz 45 min.

To daje 28 przeplyniecia tydzien na trasie Paros Rafina pomiedzy Cyklady i Ateny. Porownaj teraz i zdobadz najlepsza oferte odpowiednia dla twojej podrozy.

Paros do Rafina Alternatywny Prom

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Cyklady do Ateny.

Paros - Rafina Armatorzy Promowi

  • Sea Jets
    • 3 Przeprawy Dziennie 3 godz 20 min
    • Uzyskaj cenę
  • Golden Star Ferries
    • 7 Cotygodniowe Przeprawy 3 godz 45 min
    • Uzyskaj cenę

Srednia cena Paros Rafina

Pokazane ceny reprezentuja srednia ceny zaplaconej w jedna strone przez naszych klientow. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Paros Rafina to samochod i 2 pasazerów.

Paros Przewodnik

Paros to grecka wyspa położona w środkowej części Morza Egejskiego. Paros leży na zachód od wyspy Naxos. Paros jest około 160 km na południowy wschód od Pireus. Historycznie, wyspa znana z drobnego białego marmuru, która dała początek terminowi "Parian", aby opisać marmur lub porcelany o podobnych cechach. Dzisiaj, opuszczone kamieniołomy marmuru i kopalnie znajdują się na wyspie, ale przede wszystkim Paros znany jest jako popularna atrakcja turystyczna. Parikia, stolica Paros, to piękna wieś Cyklad z bielonymi domami sześciennymi i imponujące neoklasycznej rezydencji. Dobrze zachowany 13 wieczny wenecki zamek stoi dumnie na wzgórzu w centrum wsi oferując niesamowity widok na Parikii. W stolicy można także podziwiać zabytek kościelny, 6 wieku kościół Panagia Ekatontapyliani, zwany także Katapoliani.

Port na wyspie jest również w Parikia i wydaje zarówno konwencjonalne promy jak i szybkie. Promy odplywaja do Pireusu i na inne wyspy na Cykladach.

Rafina Przewodnik

Greckie miasto Rafina znajduje się na wschodnim wybrzeżu regionu Attyka, na wybrzeżu Morza Egejskiego. Rafina jest blisko do miasta od Artemida i Nea Makri i Atenach, stolicy Grecji, jest około 25 km na zachód.Miasto jest popularnym miejscem dla wielu Ateńczyków, którzy często jeżdżą do Rafina na posiłek w restauracji rybnych wyściełających port miasta. Dzienna catch może zobaczyć na łóżkach lodu na zewnątrz każdej restauracji.Bogata historia Rafina lub Arafinidon Alon jak to było znane w starożytności, ma swoje korzenie w czasach prehistorycznych, a dokładniej w czasach helleńskich wcześniej. Na południe od Rafina, na Askitario archeolodzy odkryli unikalny wazon z psem malowane na nim, która została datuje się na 2800 rpne W pobliżu portu odlewnia brązu odkryto i jest jednym z najstarszych w Europie sięga 1800 rpne

Po portu w Pireusie, port Rafina jest drugim co do wielkości w Attyce. Usługi promowe działające od portu wyruszają do południowej części Eubei i Cykladach.