Wlochy

Jak zarezerwowac promy z Wlochy do Grecji

Nie brakuje opcji do wyboru, jesli chodzi o wybor promu z Wlochy do Grecji. Są 6 firmy promowe o lacznej ilosci 16 Trasy laczac Brindisi do Wyspa Korfu, Ankona do Patras, Igoumenitsa & Wyspa Korfu, Wenecja do Wyspa Korfu, Igoumenitsa & Patras, Ankona do Patras, Igoumenitsa & Wyspa Korfu, Brindisi do Wyspa Korfu, Patras, Igoumenitsa, Zakynthos & Sami, Bari do Igoumenitsa, Wyspa Korfu, Sami, Zakynthos & Patras, Brindisi do Wyspa Korfu, Patras, Igoumenitsa, Zakynthos & Sami, Ankona do Patras, Igoumenitsa & Wyspa Korfu, Bari do Igoumenitsa, Wyspa Korfu, Sami, Zakynthos & Patras, Wenecja do Wyspa Korfu, Igoumenitsa & Patras & Ankona do Patras, Igoumenitsa & Wyspa Korfu.

Najszybsza trasa miedzy Wlochy i Grecja jest Brindisi do Wyspa Korfu z czasem trwania przeplyniecia okolo 6 godziny 30 minuty. Przy tak wielu trasach w ofercie, ulatwia porownac wszystkie podobne trasy w jednym kliknieciu, dzieki czemu mozesz szybko znalezc to, czego szukasz.

Mapa połączeń promowych z Wlochy do Grecja

Kliknij aby zobaczyć mapę

o Wlochy:

Pod względem turystycznym Włochy sa państwem bardzo atrakcyjnym i to zarówno dla miłośników prehistorii, zabytków, muzeów jak i dla fanów mniej lub bardziej aktywnego wypoczynku na ciepłych plażach.

Z jednej strony położone na półwyspie otoczone czterema niewielkimi akwenami morskimi o ciepłym śródziemnomorskim klimacie. Z drugiej strony odcięte od kontynentu malowniczymi Alpami oraz przyciągające uwagę stożkami wulkanicznymi w centrum lądu. Jeśli turystów nie przyciągnie Etna czy Wezuwiusz, to z pewnością zachęci ich do wizyty kolebka świata, jaką jest Rzym oraz słynne zabytki, będące świadectwem naprawdę wielkiej historii, z Koloseum na czele. Można tu tez zajrzeć, by choć z daleka popatrzeć na Watykan - najsłynniejsze państwo świata.

Amatorom plażowania Włochy oferują aż 7,5 tysiąca kilometrów wybrzeża, które posiada niemalże wszystko o czym można pomarzyć. Poczynając od pięknych plaż, poprzez mierzeje, zatoczki i laguny, do raf koralowych i wysokich klifów pokrytych bujną roślinnością. Z morza wystają pojedyncze skały i iglice oraz wiele malowniczych wysepek.

Natomiast zimą można wpaść na narty we Włoskie Alpy, wiosną na Karnawał do Wenecji i słynną paradę przebierańców w ostatnią sobotę karnawałową, albo po prostu jechać przez kraj zaliczając po kolei wszystkie większe miejscowości i zwiedzać klasyczne starożytne zabytki, zatrzymując się od czasu do czasu w okolicznej restauracyjce na fantastyczny makaron penne lub klasyczną lazanię.

o Grecja:

Grecja jest jednym z najbardziej tyrystycznych krajow na swiecie. Razem z Morzem Egejskim na wschodzie od glownego ladu i wieloma wyspami Grecja oferuje ok. 16000 kilometrow wybrzeza.

Grecja jest krajem roznorodnym, od gorzastego glownego ladu do pieknych wysp z ich bialymi domkami i niebieskimi kopulami kosciolow. Wiele Wiele greckich plaz zostalo wyroznione Blekitna Flaga, a bogata historia oraz spuscizna kraju dala mu go 18 swiatowego dziedzictwa UNESCO.

Jest latwo dostac sie promem do glownego ladu Grecji przez Morze Adriatyckie z Wloch. W kraju, ze wzgledu na duza liczba wysp, istnieje wiele firm promowych. Dlugie rejsy sa oferowane przez monwencjonalne promy pasazerskie, gdzie krotkie przejazdy pomiedzy wyspami sa prowadzone przez szybkiej predkosci katamarany i wodoloty.