Prom Síros do Pireus

Trasa promowa Síros Pireus łączy Cyklady z Ateny i jest obecnie obsługiwana przez 3 przewoźników. Blue Star Ferries obsluguje swoje polaczenia do 12 razy tydzien, Sea Jets 7 razy tydzien & Hellenic Seaways posiada polaczenia do 8 razy tydzien.


Porównaj ceny i kup bilet na jedno z 27 połączeń promowych tydzien na trasie Síros Pireus pomiędzy Cyklady i Ateny.

Przewoźnicy Promowi - Síros - Pireus

 • Blue Star Ferries
  • 12 przeprawy w tygodniu 3 godz 15 min
  • Uzyskaj cenę
 • Sea Jets
  • 7 przeprawy w tygodniu 1 godz 50 min
  • Uzyskaj cenę
 • Hellenic Seaways
  • 8 przeprawy w tygodniu 3 godz
  • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Síros Pireus

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Síros Pireus to samochod + 2 pasażerów.

Síros - Przewodnik

Grecka wyspa Syros jest jedna z grupy Cyklady i leży na Morzu Egejskim, około 145 km na południowy wschód od Aten, stolicy Grecji. Historia wyspy sięga około 3 tysiąclecia pne, do panowania Halandriani i Kastri. Artefakty wydobyte na wyspie pokazuja, że musialo być laboratorium metaloplastyki na wyspie, które uważa się, ze miało stosunki handlowe z Azja Mniejsza. Podczas 6 wieku pne wyspa została zajęta przez Samians, kiedy wielu mieszkańców wyspy przeniesiono na wyspę. Ważny lekarz i filozof, Pherecydis urodził się na wyspie w tym okresie, a później udał się do Samos i stał się nauczycielem Pitagorasa.

Poza pięknem wyspy, Syros ma kwitnąca scene kulturalna i miłość do sztuki. Turyści powinni poswiecic trochę czasu, aby odwiedzić muzea i galerie wyspy oprócz spacerow po pięknych ulicach wsi lub poleżeć na plaży.

Z portu wyspy istnieją połączenia promowe do Rafina i Pireus. Syros jest również połączony do wszystkich Cyklad, Wyspy Dodekanez, Krety, Salonik i Skiathos.

Pireus - Przewodnik

Greckie miasto i port w Pireusie jest głównym portem Grecji i jeden z największych w całym basenie Morza Śródziemnego. To ważne miasto i często uważane za przedmieścia Aten, która leży zaledwie kilka minut. Pireus Stał niczym hub dla sieci promowego w podróży dookoła Morza Egejskiego i ITS Chociaż wielkość sąsiedztwie Aten oznacza grupowanie Często łączy się to niepostrzeżenie z greckiej stolicy, ITS nadmorski oferuje zupełnie inny i charakterystyczny wygląd. Wielu odwiedzających Pireusie przekonają się, że najbardziej atrakcyjne część miasta leży wokół Manuel wschodnim kwartale, wraz Zarówno Mikrolimano Harbour i Zea Marina. Ta dzielnica nadmorska pełna jest nabrzeże restauracji, barów i klubów nocnych, a znacznie się poprawiły w czasie ostatnich Igrzysk Olimpijskich w Atenach, wraz ze stworzeniem pięknego portu przedniego promenadzie, z drzew i przechodzącej średniowiecznych murów miejskich, które oferują wgląd i historyczne informacje o bogatej przeszłości miasta.