Prom Kas do Kastelorizo

Kas Kastelorizo polaczenie laczy Turcja z Dodekanez. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Dodecanese Flying Dolphins. Polaczenie odbywa sie do 14 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 20 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Kas Kastelorizo zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Przewoźnicy Promowi - Kas - Kastelorizo

Kastelorizo - Przewodnik

Greckie wyspy Kastelorizo znajduja się na wysuniętej na wschód części Grecji i jest jednym z najmniejszych i najpiękniejszych wysp Dodekanezu. Czasem określany przez jego starożytnej nazwy, Megisti, wyspa ma długą historię, sięgającą początków epoki neolitu. Jej starożytna nazwa trwała aż do średniowiecza, kiedy rycerze świętego Jana zbudowali Castello Rosso na skale nad portem. Jest to w odniesieniu do zamku, z podwójnymi ściankami i murów obronnych, gdzie wyspa dostaje swoją nazwę. Zamożność wyspy rozpoczęła się pod koniec 19 wieku, dzięki rybołówstwa i żeglugi.

Malownicza miejscowość Kastellorizo jest jedynym obszarem zaludnionym wyspy i ma dwa kwartały: Pigadia i Chorafia. Charakteryzuje się brukowanymi uliczkami i tradycyjnymi kolorowymi rezydencjach z drewnianymi balkonami.

Promy z portu połączyć wyspę Rodos, Kos, Nisyros, Pireus, Kalymnos, Simi i Astypalea.