Volos
Alonnisos
Promy do Wyspy Sporady
Bilet otwarty??

Bilety otwarte są ważne do 12 miesięcy od momentu rezerwacji (zobacz warunki zakupu biletu).

Bilet otwarty?

Bilety otwarte są ważne do 12 miesięcy od momentu rezerwacji (zobacz warunki zakupu biletu).

Szczegóły Podróży
Trasa z
W dwie strony

Prom Volos Alonnisos

Trasa promowa Volos Alonnisos łączy Grecja z Wyspy Sporady i jest obecnie obsługiwana przez 4 przewoźników. Blue Star Ferries obsługuje swoje połączenia do 7 razy tydzien, Anes Ferries 1 razy tydzien, Aegean Flying Dolphins 7 razy tydzien & SeaJets posiada polaczenia do 9 razy tydzien.


Porównaj ceny i kup bilet na jedno z 24 połączeń promowych tydzien na trasie Volos Alonnisos pomiędzy Grecja i Wyspy Sporady.

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Grecja na Wyspy Sporady.
Dlaczego warto korzystać z Direct Ferries
category
Promy na 4412 trasach i z 901 portów na całym świecie
category
Zaufało nam już 2,5 milionów klientów
category
Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok
category
Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Najczesciej zadawane pytania

Jak długo płynie prom z Volos do Alonnisos?

Czas przeprawy promowej z Volos do Alonnisos wynosi około 4h 20m. Czas przeprawy promowej może się różnić w zależności od sezonu, zobacz naszą wyszukiwarkę ofert, aby porównać bilety z Volos do Alonnisos i sprawdzić dostępność.

Ile kosztuje prom z Volos do Alonnisos?

Cena promu z Volos do Alonnisos może się różnić w zależności od sezonu. Średnia cena za prom z Volos do Alonnisos wynosi 236 €. Cena nie obejmuje opłat rezerwacyjnych.

Jakie firmy promowe kursują pomiędzy Volos a Alonnisos?

Istnieje 4 popularnych operatorów promowych dla Volos do Alonnisos. Są to
  • Blue Star Ferries
  • Anes Ferries
  • Aegean Flying Dolphins
  • SeaJets

Jak mogę zarezerwować bilety promowe z Volos do Alonnisos?

Zarezerwuj promy z Volos do Alonnisos poprzez naszą wyszukiwarkę ofert i sprawdź naszą stronę z ofertami, aby zobaczyć najnowsze oferty promowe.

Czy można podróżować jako pasażer pieszy na promie z Volos do Alonnisos?

Tak, możesz podróżować jako pasażer pieszy z Volos do Alonnisos z
  • Blue Star Ferries
  • Aegean Flying Dolphins
  • SeaJets

Czy można zabrać samochód na prom z Volos do Alonnisos?

Tak, możesz podróżować z pojazdem z Volos do Alonnisos z
  • Blue Star Ferries
  • SeaJets

Jak daleko jest Alonnisos od Volos?

Odległość pomiędzy Volos a Alonnisos wynosi około 56 mil morskich.

Volos - Przewodnik

Greckie miasto i port w Volos znajduje się w Tesalii w Grecji kontynentalnej i jest około 325 km na północ od Aten i 215 km na południe od Salonik. Port miasta jest jedynym dostępem regionu do morza. Miasto jest stolicą regionu Magnesia. Port Volos jest jednym z najnowszych portów w Grecji, gdzie wiele budynków zostalo wybudowanych po 1955 jest, kiedy trzęsienie ziemi zniszczyło wiele wczesniejszych konstrukcji. Uniwersytet Tesalii znajduje się w mieście, które jest również centrum produkcji, usług i turystyki w regionie. Miasto odegrało ważną rolę w 2004 podczas Igrzysk Olimpijskich, jak od tego czasu gościł także inne wydarzenia sportowe, takie jak Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce. Miasto również bylo gospodarzem 7. Międzynarodowej Olimpiady Astronomii i Astrofizyki w lipcu i sierpniu 2013.

Miasto jest uważane za jedno z najpiękniejszych w Grecji i jego długa historie można zobaczyć w budynkach. Liczne rezydencje, budynki miejskie, muzea, piękne kościoły wszystkie składają się na miejsce warte odwiedzenia.

Z portu miejskiego, promy odplywaja do Skiathos, Alonissos, Glossa i Skopelos.


Alonnisos - Przewodnik

Grecka wyspa Alonnisos jest częścią grupy Sporad Północnyc, wraz z Skopelos (3 km na zachód) i Skiathos, i znajduje się na Morzu Egejskim. Wyspa ma naturalny krajobraz i jest otoczona przez małye wispy, porozrzucanewokół archipelagu. Alonissos wyspa, jest idealna na osób, które chcą się zrelaksować i cieszyć spacery w sosnowych lasach, gajach oliwnych i sadach. Wyspa jest najbardziej odległa od archipelagu Sporady Północne, i jest domem dla National Marine Park Sporady Północne, schronieniem dla rzadkich ptaków morskich, delfinów i mniszkek śródziemnomorskich Monachus Monachus.

Po przyjeździe na wyspę promem, napotkasz Patitiri, malowniczy port i stolice wyspy z pięknym kamiennym nabrzeżem, która dostala swoją nazwę od pras winiarskich wykorzystywanych przez mieszkańców. Hora (lub Old Village) jest stara stolica wyspy. Średniowieczny zamek oferuje przepiękny widok na morze, kamienne domy z perfekcyjnymi podwórkami, wąskimi brukowanymi uliczkami, i wiele kościołów, ktore oddaja istotę typowej osady greckiej.

Z portu jest prom i serwis wodolotem z Patitiri do Volos, Agios Konstantinos, i Salonik na kontynencie i na wyspy Skiathos, Skopelos i Skyros.


Volos do Alonnisos Rozkłady promów

Harmonogramy promów między 17/06/2024 a 23.06.2024.


Operator Czas wypłynięcia Czas przybycia Czas trwania Dni Żeglarstwa
SeaJets 07:30 11:35 4 godziny 5 minuty czw.
SeaJets 07:30 12:00 4 godziny 30 minuty sob.
SeaJets 08:45 13:00 4 godziny 15 minuty pon., wt., śr., czw., pt., niedz.
Aegean Flying Dolphins 14:00 17:05 3 godziny 5 minuty wt., śr., czw., pt., sob., niedz.
Aegean Flying Dolphins 16:00 19:05 3 godziny 5 minuty pon.

Obsługa klienta

Odwiedź naszą stronę obsługi klienta, aby znaleźć przydatne informacje na temat podróżowania promem, nasze FAQ i jak skontaktować się z nami, aby uzyskać pomoc w rezerwacji.