Volos do Alonnisos Prom

Volos Alonnisos trasa promowa laczy Grecja z Wyspy Sporady i jest obecnie obslugiwana przez 2 operatorow. Hellenic Seaways obsluguje do 4 razy w tygodniu z przeplynieciami trwajacymi okolo 3 godziny 10 minuty gdy Anes Ferries serwis operuje do 4 razy w tygodniu trwajacym od 5 godz 30 min.

To daje 8 przeplyniecia tydzien na trasie Volos Alonnisos pomiedzy Grecja i Wyspy Sporady. Porownaj teraz i zdobadz najlepsza oferte odpowiednia dla twojej podrozy.

Volos do Alonnisos Alternatywny Prom

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Grecja na Wyspy Sporady.

Volos - Alonnisos Armatorzy Promowi

  • Hellenic Seaways
    • 4 przeprawy w tygodniu 3 godz 10 min
    • Uzyskaj cenę
  • Anes Ferries
    • 4 przeprawy w tygodniu 5 godz 30 min
    • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Volos Alonnisos

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Volos Alonnisos to samochod + 2 pasazerów.

Volos Przewodnik

Greckie miasto i port w Volos znajduje się w Tesalii w Grecji kontynentalnej i jest około 325 km na północ od Aten i 215 km na południe od Salonik. Port miasta jest jedynym dostępem regionu do morza. Miasto jest stolicą regionu Magnesia. Port Volos jest jednym z najnowszych portów w Grecji, gdzie wiele budynków zostalo wybudowanych po 1955 jest, kiedy trzęsienie ziemi zniszczyło wiele wczesniejszych konstrukcji. Uniwersytet Tesalii znajduje się w mieście, które jest również centrum produkcji, usług i turystyki w regionie. Miasto odegrało ważną rolę w 2004 podczas Igrzysk Olimpijskich, jak od tego czasu gościł także inne wydarzenia sportowe, takie jak Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce. Miasto również bylo gospodarzem 7. Międzynarodowej Olimpiady Astronomii i Astrofizyki w lipcu i sierpniu 2013.

Miasto jest uważane za jedno z najpiękniejszych w Grecji i jego długa historie można zobaczyć w budynkach. Liczne rezydencje, budynki miejskie, muzea, piękne kościoły wszystkie składają się na miejsce warte odwiedzenia.

Z portu miejskiego, promy odplywaja do Skiathos, Alonissos, Glossa i Skopelos.

Alonnisos Przewodnik

Grecka wyspa Alonnisos jest częścią grupy Sporad Północnyc, wraz z Skopelos (3 km na zachód) i Skiathos, i znajduje się na Morzu Egejskim. Wyspa ma naturalny krajobraz i jest otoczona przez małye wispy, porozrzucanewokół archipelagu. Alonissos wyspa, jest idealna na osób, które chcą się zrelaksować i cieszyć spacery w sosnowych lasach, gajach oliwnych i sadach. Wyspa jest najbardziej odległa od archipelagu Sporady Północne, i jest domem dla National Marine Park Sporady Północne, schronieniem dla rzadkich ptaków morskich, delfinów i mniszkek śródziemnomorskich Monachus Monachus.

Po przyjeździe na wyspę promem, napotkasz Patitiri, malowniczy port i stolice wyspy z pięknym kamiennym nabrzeżem, która dostala swoją nazwę od pras winiarskich wykorzystywanych przez mieszkańców. Hora (lub Old Village) jest stara stolica wyspy. Średniowieczny zamek oferuje przepiękny widok na morze, kamienne domy z perfekcyjnymi podwórkami, wąskimi brukowanymi uliczkami, i wiele kościołów, ktore oddaja istotę typowej osady greckiej.

Z portu jest prom i serwis wodolotem z Patitiri do Volos, Agios Konstantinos, i Salonik na kontynencie i na wyspy Skiathos, Skopelos i Skyros.