Prom Saranda do Wyspa Korfu

Trasa promowa Saranda Wyspa Korfu łączy Albania z Wyspy Jońskie i jest obecnie obsługiwana przez 4 przewoźników. Joy Lines Fast Ferry obsługuje swoje połączenia do 18 razy tydzien, Finikas Lines 3 razy dzien, Ionian Seaways 14 razy tydzien & Joy Lines posiada polaczenia do 3 razy dzien.


Porównaj ceny i kup bilet na jedno z 11 połączeń promowych dzien na trasie Saranda Wyspa Korfu pomiędzy Albania i Wyspy Jońskie.

Przewoźnicy Promowi - Saranda - Wyspa Korfu

Średnia cena promu Saranda Wyspa Korfu

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Saranda Wyspa Korfu to samochod + 2 pasażerów.

Wyspa Korfu - Przewodnik

Grecka wyspa Korfu znajduje się tuż przy zachodnim wybrzeżu Grecji. Na wyspie panuje łagodny, śródziemnomorski klimat, a wraz z doskonałymi plażami czyni go popularnym miejscem dla wczasowiczów. Korfu jest bardzo zielony w porównaniu do innych wysp greckich, z gorącym i suchym latem, z zimowymi deszczami, które pomagają tworzyć bujną roślinnosc, która jest zdominowana przez ponad 2 miliony drzew oliwnych. Korfu, w przeciwieństwie do reszty Grecji, nigdy nie dostała się pod Osmańskiego opresje. Ze względu na kolejne dominacje Wenecjan, Francuzów i Brytyjczyków, na przestrzeni wieków, wyspa zostala czescia Wschodu raczej niz Lewantyńskiego świata. Ich kultury zostawily silny wpływ na miasto.

W pięknie zachowanym Starym Miescie Korfu, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, renesans, barok i klasycyzmu zaczęły być z powodzeniem stosowane w lokalnych tradycjach artystycznych. Pałace, twierdze, surowe budynki publiczne panowania Wenecji, jednoznacznie łączą się z maleńkimi uliczkami I placami. Przechadzając sie po kompleksie wąskich, brukowanych uliczek z klatkami schodowymi i sklepionymi przejściami, tak zwany "kantoúnia" sprawi, że poczujesz się jakbyś podróżował do Genui czy Neapolu.

Połączenia promowe z wyspy odplywaja do miejsc w Grecji kontynentalnej oraz do innych, w pobliżu, wysp greckich.