Prom Alonnisos do Skiathos

Trasa promowa Alonnisos Skiathos łączy Wyspy Sporady z Wyspy Sporady i jest obecnie obsługiwana przez 3 przewoźników. Hellenic Seaways obsluguje swoje polaczenia do 7 razy tydzien, Anes Ferries 5 razy tydzien & Aegean Flying Dolphins posiada polaczenia do 7 razy tydzien.


Porównaj ceny i kup bilet na jedno z 19 połączeń promowych tydzien na trasie Alonnisos Skiathos pomiędzy Wyspy Sporady i Wyspy Sporady.

Przewoźnicy Promowi - Alonnisos - Skiathos

 • Hellenic Seaways
  • 7 przeprawy w tygodniu 1 godz 15 min
  • Uzyskaj cenę
 • Anes Ferries
  • 5 przeprawy w tygodniu 2 godz 15 min
  • Uzyskaj cenę
 • Aegean Flying Dolphins
  • 7 przeprawy w tygodniu 1 godz 30 min
  • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Alonnisos Skiathos

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Alonnisos Skiathos to samochod + 2 pasażerów.

Alonnisos - Przewodnik

Alonnisos jesta grecka wyspa na Morzu Egejskim, ktora po Skiathos i Skopelos, jest trzecim czlonkiem Sporad Polnocnych. To jest 3 km na wschod od wyspy Skopelos. Alonnisos jest rowniez nazwa miejscowosci na wyspie, a takze gminy, ktora obejmuje wyspy i miejscowosci. Wies Alonnisos znajduje sie na poludniowej czesci wyspy. Jest lokalnie znany jako Chora.

Symbolem wyspy jest Monachus Monachus Srodziemnomorska foka gatunkow chronionych, ktora byka powodem zalozenia pierwszej Marine Park Narodowy Grecji. Marine Park to unikalny biotop, ktory zajmuje sie nie tylko ochrona fok, ale takze z badaniami i ratowaniem fok srodziemnomorskich i innych ssakow.

Glowny port wyspy znajduje sie w poludniowo-wschodniej czesci i nazywa sie Patitiri. Ma prom i wodolot z Patitiri do Volos, Agios Konstantinos i Saloniki na kontynencie i na wyspy Skiathos, Skopelos i Skyros. Zatoka na poludniowym krancu wyspy jest rowniez nazywana Alónnisos.

Skiathos - Przewodnik

Greckie wyspy Skiathos jest mała wyspa znajduje się na Morzu Egejskim. Jest to około 12 km długości i 6 km szerokości, o łącznej powierzchni około 50 tys. km. Jest to najmniejsza z zamieszkanych wysp Sporady, gdzie większość ludności mieszka wzdłuż południowego wybrzeża, gdzie wzgórza mają bardziej łagodne stoki. W północnej części wyspy jest bardziej pagórkowaty i wytrzymałe. Sosnowe lasy zajmują dużo wewnętrznych części wyspy, co znacznie bardziej ekologiczne niż większość innych greckich wysp Morza Śródziemnego. Do głównych miast na wyspie są miastem Skiathos Kukunaries.

Skiathos jest zamieszkana lub Czasów Starożytnych. W Mieście Skiathos powstała w VI lub VII wieku przez Jonów Wieku. Przez Wieki wyspa została zdobyty posiadaniu kolejnych kolonizacji cywilizacje, w tym Ateńczyków Spartans, Macedończyków, Rzymian, Bizancjum, Wenecjan.

Skiathos jest podłączony przez konwencjonalne promem i szybki prom do Salonik inne wyspy w Sporady, wysp na Cykladach i na Krecie.