Symi do Lipsi Prom

Symi Lipsi trasa promowa laczy Dodekanez z Dodekanez i jest obecnie obslugiwana przez 2 operatorow. Blue Star Ferries obsluguje do 1 razy w tygodniu z przeplynieciami trwajacymi okolo 5 godziny 35 minuty gdy Dodekanisos Seaways serwis operuje do 1 razy w tygodniu trwajacym od 3 godz 30 min.

To daje 2 przeplyniecia tydzien na trasie Symi Lipsi pomiedzy Dodekanez i Dodekanez. Porownaj teraz i zdobadz najlepsza oferte odpowiednia dla twojej podrozy.

Symi - Lipsi Armatorzy Promowi

  • Blue Star Ferries
    • 1 Przeprawy Tygodniowo 5 godz 35 min
    • Uzyskaj cenę
  • Dodekanisos Seaways
    • 1 Przeprawy Tygodniowo 3 godz 30 min
    • Uzyskaj cenę

Lipsi Przewodnik

Grecka wyspa Lipsi znajduje się w północnej części wysp Rodos grupy i jest największą wyspą wśród kompleksu mniejszych wysp i wysepek, które są bardzo interesujące środowiska, ponieważ są one częścią sieci Natura.Wyspa leży między wyspie Patmos i wyspy Leros i początkowo zamieszkana w prehistorycznych czasów.Nowoczesna osada została założona w 1669 roku przez kreteńskiej nazwie Ilias.Wyspa Lipsi został oficjalnie zjednoczona z Grecją w 1948 roku i rozciąga się na powierzchni 16 tys. Km z wybrzeża około 35 km. Wakacje na wyspie warto odwiedzić to kościół Agios Ioannis, Theologos, który znajduje się obok ratusza i Muzeum. W kościele można obejrzeć ikonę Panaghia Mavri (Czarna Madonna) sięga około 1500. Istnieje również Muzeum kościelne-Folklor, który zawiera kilka kościelnych zabytków i małe zbiory archeologiczne i wreszcie Panaghia z Haros, położone tuż 1,5 km od hotelu od miasta Lipsi. To jest tylko ikona w Grecji, gdzie Dziewica Maryja jest przedstawiona trzymając Jezusa Ukrzyżowanego w ramionach zamiast Dzieciątka Jezus.Klasztor i ikona sięga 1600.