Kreta

Jak zarezerwowac promy z Kreta do Ateny

Sa 4 trasy dzialajacych pomiedzy Kreta i Ateny oferujac w sumie 39 przepraw w tygodniu. Minoan Lines operuje 1 trasa, Heraklion do Pireus ktory dziala 11 razy w tygodniu. Anek Lines operuje 1 trasa, Sitia do Pireus ktory dziala 1 raz w tygodniu. Anek Superfast operuje 2 tras, Heraklion do Pireus dziala 10 razy w tygodniu & Chania do Pireus okolo 12 razy w tygodniu. Golden Star Ferries operuje 1 trasa, Heraklion do Rafina ktory dziala 5 razy w tygodniu.

Jako ze dlugosc oraz czestotliwosc polaczen na niektorych trasach moze sie roznic, proponujemy wyszukanie aktualnych polaczen z Kreta do Ateny aby uzyskac najswiezsze informacje.

Mapa połączeń promowych z Kreta do Ateny

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Kreta do Ateny

o Kreta:

Kreta jest największą wyspą Grecji i znajduje się w południowej części Morza Egejskiego, oferujác mnóstwo pięknych portów, plaż i miast położnych na wzgórzach.

Kreta to nie tylko zachwycający, piękny krajobraz, ale również wyjątkowa kultura, historia i unikatowa kuchnia.

Będziesz tam mógł podziwiać piękne pałace, budowle renesansowe oraz malownicze ruiny weneckie. Oprócz tego możesz trafić na mieszkańców wykonujących kreteńskie tańce przy akompaniamencie instrumentów strunowych takich jak lira i laoutos. Jest to coś czego nie doświadczysz na żadnej innej wyspie.

Kreta dysponuje doskonałą siecią portów morskich wzdłuż północnego wybrzeża, a dzięki swojej lokalizacji w południowej części Morza Egejskiego, zapewnia łatwy dostęp do innych wysp i do Aten od północy. To sprawia, że Kreta doskonały punkt wypadowy do zwiedzania zarówno lądu jak i wielu pięknych wysp.