Crete

Porownaj promy z Kreta do Ateny

Kreta oferuje liczne połączenia promowe do Ateny. Promy obecnie łączą 4 Porty w Kreta z 1 Porty w Ateny.

Łącznie są [--[--X--] przeprawy promowe--] na 4 ferry routes, które są operowane przez 5 firmy promowe w tym Minoan Lines, Anek Lines, Cyclades Fast Ferries, SeaJets i Anek Superfast. Najkrótszy rejs trwa około 7 godzina 30 minuta (Pireus).

Zapoznaj się z całą listą połączeń z Kreta do Ateny, na naszej stronie poniżej lub skorzystaj z wyszukiwarki powyżej.

Mapa połączeń promowych z Kreta do Ateny

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Kreta do Ateny

Kreta - przewodnik:

Kreta jest największą wyspą Grecji i znajduje się w południowej części Morza Egejskiego, oferując mnóstwo pięknych portów, plaż i miast położnych na wzgórzach.

Kreta to nie tylko zachwycający, piękny krajobraz, ale również wyjątkowa kultura, historia i unikatowa kuchnia.

Będziesz tam mógł podziwiać piękne pałace, budowle renesansowe oraz malownicze ruiny weneckie. Oprócz tego możesz trafić na mieszkańców wykonujących kreteńskie tańce przy akompaniamencie instrumentów strunowych takich jak lira i laoutos. Jest to coś, czego nie doświadczysz na żadnej innej wyspie.

Kreta dysponuje doskonałą siecią portów morskich wzdłuż północnego wybrzeża, a dzięki swojej lokalizacji w południowej części Morza Egejskiego, zapewnia łatwy dostęp do innych wysp i do Aten/ Port Pireus na głównym lądzie. To sprawia, że Kreta to doskonały punkt wypadowy do zwiedzania zarówno lądu jak i wielu pięknych wysp.