Kreta

Jak zarezerwować promy z Kreta do Ateny

4 trasy łączą Kreta i Ateny oferując w sumie 50 przepraw w tygodniu. Minoan Lines oferuje 2 tras, Heraklion do Pireus dziala 11 razy w tygodniu & Chania do Pireus okolo 7 razy w tygodniu. Anek Lines oferuje 2 tras, Heraklion do Pireus dziala 1 raz w tygodniu & Sitia do Pireus okolo 1 raz w tygodniu. Anek Superfast oferuje 2 tras, Heraklion do Pireus dziala 11 razy w tygodniu & Chania do Pireus okolo 12 razy w tygodniu. Golden Star Ferries oferuje 1 trasa, Heraklion do Rafina oferuje 7 razy w tygodniu.

Czas i częstotliwość przeprawy promowej na trasie z Kreta do Ateny zmienia się sezonowo, dlatego zalecamy sprawdzanie informacji o rozkładach na bieżąco na stronach Direct Ferries.

Mapa połączeń promowych z Kreta do Ateny

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Kreta do Ateny

Kreta - przewodnik:

Kreta jest największą wyspą Grecji i znajduje się w południowej części Morza Egejskiego, oferując mnóstwo pięknych portów, plaż i miast położnych na wzgórzach.

Kreta to nie tylko zachwycający, piękny krajobraz, ale również wyjątkowa kultura, historia i unikatowa kuchnia.

Będziesz tam mógł podziwiać piękne pałace, budowle renesansowe oraz malownicze ruiny weneckie. Oprócz tego możesz trafić na mieszkańców wykonujących kreteńskie tańce przy akompaniamencie instrumentów strunowych takich jak lira i laoutos. Jest to coś, czego nie doświadczysz na żadnej innej wyspie.

Kreta dysponuje doskonałą siecią portów morskich wzdłuż północnego wybrzeża, a dzięki swojej lokalizacji w południowej części Morza Egejskiego, zapewnia łatwy dostęp do innych wysp i do Aten/ Port Pireus na głównym lądzie. To sprawia, że Kreta to doskonały punkt wypadowy do zwiedzania zarówno lądu jak i wielu pięknych wysp.