Prom Agistri Myli do Egina

Agistri Myli Egina polaczenie laczy Grecja z Wyspy Sarońskie. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Aegean Flying Dolphins. Polaczenie odbywa sie do 35 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 10 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Agistri Myli Egina zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Przewoźnicy Promowi - Agistri Myli - Egina

Średnia cena promu Agistri Myli Egina

Pokazane ceny reprezentują średnią cenę za bilet w jedna stronę zapłaconą przez naszych klientów na tej trasie. Ceny podane są od osoby.

Egina - Przewodnik

Grecka wyspa Egina znajduje się w archipelagu Wysp Sarońskich. Bliskość Aten sprawia, że jest to popularne miejsce wizyt podczas pobytu w stolicy Grecji. Według mitu nazwa wyspy wzięła się od imienia nimfy, córki boga Asopos, w której zakochał się Zeus i zabrał ze sobą na wyspę. Od 1827 do 1829 miasto Egina było tymczasową stolicą nowo powstałego państwa greckiego. W tym okresie gubernator Ioannis Kapodistrias miał imponujące neoklasyczne pałace, które dziś są ważną atrakcją turystyczną.

Na obrzeżach miasta Egina można znaleźć urocze małe wioski takie jak Kypseli, Agii i Vagia, jak również zorganizowane ośrodki turystyczne, takie jak Agia Marina, Perdika i Souvala.

Rejs z Pireus na Wyspę Egina trwa ok. 40min i odbywa się szybkim statkiem Flying Dolphin. Egina jest otoczona przez wiele mniejszych wysp, takich jak Moni, Metopi, Diaportia, Lagouses, Kyra, Dorousa, Spalathonisi i Anonyma, do których można popłynąć promem z Eginy.