Prom Mantoudi do Skiathos

Mantoudi Skiathos polaczenie laczy Grecja z Wyspy Sporady. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Anes Ferries. Polaczenie odbywa sie do 7 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 2 godziny 30 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Mantoudi Skiathos zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Przewoźnicy Promowi - Mantoudi - Skiathos

  • Anes Ferries
    • 7 przeprawy w tygodniu 2 godz 30 min
    • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Mantoudi Skiathos

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Mantoudi Skiathos to samochod + 2 pasażerów.

Skiathos - Przewodnik

Greckie wyspy Skiathos jest mała wyspa znajduje się na Morzu Egejskim. Jest to około 12 km długości i 6 km szerokości, o łącznej powierzchni około 50 tys. km. Jest to najmniejsza z zamieszkanych wysp Sporady, gdzie większość ludności mieszka wzdłuż południowego wybrzeża, gdzie wzgórza mają bardziej łagodne stoki. W północnej części wyspy jest bardziej pagórkowaty i wytrzymałe. Sosnowe lasy zajmują dużo wewnętrznych części wyspy, co znacznie bardziej ekologiczne niż większość innych greckich wysp Morza Śródziemnego. Do głównych miast na wyspie są miastem Skiathos Kukunaries.

Skiathos jest zamieszkana lub Czasów Starożytnych. W Mieście Skiathos powstała w VI lub VII wieku przez Jonów Wieku. Przez Wieki wyspa została zdobyty posiadaniu kolejnych kolonizacji cywilizacje, w tym Ateńczyków Spartans, Macedończyków, Rzymian, Bizancjum, Wenecjan.

Skiathos jest podłączony przez konwencjonalne promem i szybki prom do Salonik inne wyspy w Sporady, wysp na Cykladach i na Krecie.