Pireus do Egina Prom

Pireus Egina trasa promowa laczy Ateny z Wyspy Sarońskie i jest obecnie obslugiwana przez 3 operatorow. Hellenic Seaways obsluguje swoje polaczenia do 7 razy dzien, Anes Ferries 3 razy dzien & Saronic Ferries posiada polaczenia do 7 razy dzien.


Istnieje polaczenie 17 przeplyniec dzien na polaczeniu Pireus Egina pomiedzy Ateny i Wyspy Sarońskie oraz z 3 operatorami do porownania, aby dostac najlepsza oferte dla twojej podrozy.

Pireus - Egina Armatorzy Promowi

 • Hellenic Seaways
  • 7 Przeprawy Dziennie 40 min
  • Uzyskaj cenę
 • Anes Ferries
  • 3 Przeprawy Dziennie 1 godz 15 min
  • Uzyskaj cenę
 • Saronic Ferries
  • 7 Przeprawy Dziennie 1 godz 10 min
  • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Pireus Egina

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Pireus Egina to samochod + 2 pasazerów.

Pireus Przewodnik

Pireus to portowe miasto w Grecji. Miasto położone jest na Zatokę Sarońską w regionie Attyka Grecji i jest częścią obszaru miejskiego w Atenach z centrum Aten około 12 km od Aten. Poza jej biur przewozowych, banków i obiektów użyteczności publicznej, znajdziesz plątaninę deptaków, sklepów i raczej zaniedbane obszary. Najbardziej atrakcyjna dzielnica leży na wschód dookoła Zea Marina i turystycznego portu Mikrolimano, który jest wyłożony kawiarniami, restauracjami i barami.

Port w Pireusie jest głównym portem w Grecji, największym portem pasażerskim w Europie i trzecim co do wielkości na świecie i jest ośrodkiem greckiego handlu morskiego i bazy z duża flota handlowa. Udogodnienia w porcie zostały niedawno odnowione i jakość udogodnień poprawił się znacząco. Obejmują one bankomaty, kantor wymiany walut, restauracje, bary, taksówki i szereg biur podróży sprzedających bilety na prom. Port obsługuje prom na Kretę, Cyklady, Dodekanez, wschodniej części Grecji i dużej części północnej i wschodniej Morza Egejskiego.

Egina Przewodnik

Grecka wyspa Egina znajduje sie w grupie wysp Saronską w Argo-Saronską. Bliskosc Aten sprawia, ze popularne wyspa ma wielu gosci. Wedlug mitu nazwa wispy wziela sie od imienia nimfy,corki boga Asopos rzeki, ktorego Zeus zakochal sie i zabrał ze sobą na wyspe. Od 1827 do 1829 miasto Egina bylo tymczasową stolica nowo powstalego panstwa greckiego.W tym okresie gubernator Ioannis Kapodistrias mial imponujące neoklasyczne palace, ktore dzis są wazna atrakcja turystyczna.

Na obrzezach miasta Egina mozna znalezc urocze male wioski w charakterystycznym tradycyjnym charakterze, takie jak Kypseli, Agii i Vagia jak rowniez zorganizowane osrodki turystyczne, takie jak Agia Marina, Perdika i Souvala.

Pireus jest najblizej portu Egina z czasem przejscia okolo 40 minut razem z Flying Dolphin regularnym promem. Egina jest rowniez otoczony przez wiele mniejszych wysp, takich jak Moni, Metopi, Diaportia, Lagouses, Kyra, Dorousa, Spalathonisi i Anonyma do,ktorych mozna dotrzec lodzią z portu w Eginie.