Prom Pireus do Egina

Trasa promowa Pireus Egina łączy Ateny z Wyspy Sarońskie i jest obecnie obsługiwana przez 4 przewoźników. Hellenic Seaways obsluguje swoje polaczenia do 7 razy dzien, Anes Ferries 3 razy dzien, Saronic Ferries 8 razy dzien & Aegean Flying Dolphins posiada polaczenia do 8 razy dzien.


Porównaj ceny i kup bilet na jedno z 26 połączeń promowych dzien na trasie Pireus Egina pomiędzy Ateny i Wyspy Sarońskie.

Przewoźnicy Promowi - Pireus - Egina

Średnia cena promu Pireus Egina

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Pireus Egina to samochod + 2 pasażerów.

Opinie na temat Prom Pireus - Egina

 • "Ferry"

  Ok

  Paweł płynął na trasie Pireus Egina z Anes Ferries

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Rejs Pireus-Egina"

  Co do samego rejsu - nie mam żadnych zastrzeżeń. Natomiast portal Directferries podał zły adres skąd odpływa prom, co naraziło nas nie tylko na bieg do właściwego miejsca, ale obawę, że nie zdążymy na prom. Uważam, że portal powinien indywidualnie dla każdego rejsu podawać miejsce odpływu a nie adres centralnego terminala w porcie.

  Ewelina płynął na trasie Pireus Egina z Anes Ferries

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Polecam"

  Doskonała podróż.

  Gerard płynął na trasie Pireus Egina z Anes Ferries

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Egina"

  Very nice trip to beauty island Egina.

  Jaroslaw płynął na trasie Pireus Egina z Anes Ferries

  Przeczytaj Więcej Zwiń

Pireus - Przewodnik

Pireus to miasto portowe w Grecji położone nad Zatoką Sarońską około 12 km od Aten. Najbardziej atrakcyjna dzielnica leży na wschód dookoła Zea Marina i turystycznego portu Mikrolimano, gdzie znajdziesz pełno kawiarni, restauracji i barów.

Port w Pireusie jest głównym portem w Grecji, największym portem pasażerskim w Europie i trzecim co do wielkości na świecie i jest ośrodkiem greckiego handlu morskiego i bazy z dużą flotą handlową. Udogodnienia w porcie zostały niedawno odnowione i jakość udogodnień poprawiła się znacząco. Obejmują one bankomaty, kantor wymiany walut, restauracje, bary, taksówki i szereg biur podróży sprzedających bilety na prom. Port obsługuje prom na Kretę, Cyklady, Dodekanez i inne wyspy na Morzu Egejskim.

Egina - Przewodnik

Grecka wyspa Egina znajduje się w archipelagu Wysp Sarońskich. Bliskość Aten sprawia, że jest to popularne miejsce wizyt podczas pobytu w stolicy Grecji. Według mitu nazwa wyspy wzięła się od imienia nimfy, córki boga Asopos, w której zakochał się Zeus i zabrał ze sobą na wyspę. Od 1827 do 1829 miasto Egina było tymczasową stolicą nowo powstałego państwa greckiego. W tym okresie gubernator Ioannis Kapodistrias miał imponujące neoklasyczne pałace, które dziś są ważną atrakcją turystyczną.

Na obrzeżach miasta Egina można znaleźć urocze małe wioski takie jak Kypseli, Agii i Vagia, jak również zorganizowane ośrodki turystyczne, takie jak Agia Marina, Perdika i Souvala.

Rejs z Pireus na Wyspę Egina trwa ok. 40min i odbywa się szybkim statkiem Flying Dolphin. Egina jest otoczona przez wiele mniejszych wysp, takich jak Moni, Metopi, Diaportia, Lagouses, Kyra, Dorousa, Spalathonisi i Anonyma, do których można popłynąć promem z Eginy.