Prom Volos do Skiathos

Trasa promowa Volos Skiathos łączy Grecja z Wyspy Sporady i jest obecnie obsługiwana przez 3 przewoźników. Hellenic Seaways obsługuje swoje połączenia do 11 razy tydzien, Anes Ferries 7 razy tydzien & Aegean Flying Dolphins posiada polaczenia do 6 razy tydzien.


Porównaj ceny i kup bilet na jedno z 24 połączeń promowych tydzien na trasie Volos Skiathos pomiędzy Grecja i Wyspy Sporady.

Przewoźnicy Promowi - Volos - Skiathos

 • Hellenic Seaways
  • 11 przeprawy w tygodniu 2 godz 25 min
  • Uzyskaj cenę
 • Anes Ferries
  • 7 przeprawy w tygodniu 2 godz 45 min
  • Uzyskaj cenę
 • Aegean Flying Dolphins
  • 6 przeprawy w tygodniu 1 godz 25 min
  • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Volos Skiathos

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Volos Skiathos to samochod + 2 pasażerów.

Volos - Przewodnik

Greckie miasto i port w Volos znajduje się w Tesalii w Grecji kontynentalnej i jest około 325 km na północ od Aten i 215 km na południe od Salonik. Port miasta jest jedynym dostępem regionu do morza. Miasto jest stolicą regionu Magnesia. Port Volos jest jednym z najnowszych portów w Grecji, gdzie wiele budynków zostalo wybudowanych po 1955 jest, kiedy trzęsienie ziemi zniszczyło wiele wczesniejszych konstrukcji. Uniwersytet Tesalii znajduje się w mieście, które jest również centrum produkcji, usług i turystyki w regionie. Miasto odegrało ważną rolę w 2004 podczas Igrzysk Olimpijskich, jak od tego czasu gościł także inne wydarzenia sportowe, takie jak Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce. Miasto również bylo gospodarzem 7. Międzynarodowej Olimpiady Astronomii i Astrofizyki w lipcu i sierpniu 2013.

Miasto jest uważane za jedno z najpiękniejszych w Grecji i jego długa historie można zobaczyć w budynkach. Liczne rezydencje, budynki miejskie, muzea, piękne kościoły wszystkie składają się na miejsce warte odwiedzenia.

Z portu miejskiego, promy odplywaja do Skiathos, Alonissos, Glossa i Skopelos.

Skiathos - Przewodnik

Greckie wyspy Skiathos jest mała wyspa znajduje się na Morzu Egejskim. Jest to około 12 km długości i 6 km szerokości, o łącznej powierzchni około 50 tys. km. Jest to najmniejsza z zamieszkanych wysp Sporady, gdzie większość ludności mieszka wzdłuż południowego wybrzeża, gdzie wzgórza mają bardziej łagodne stoki. W północnej części wyspy jest bardziej pagórkowaty i wytrzymałe. Sosnowe lasy zajmują dużo wewnętrznych części wyspy, co znacznie bardziej ekologiczne niż większość innych greckich wysp Morza Śródziemnego. Do głównych miast na wyspie są miastem Skiathos Kukunaries.

Skiathos jest zamieszkana lub Czasów Starożytnych. W Mieście Skiathos powstała w VI lub VII wieku przez Jonów Wieku. Przez Wieki wyspa została zdobyty posiadaniu kolejnych kolonizacji cywilizacje, w tym Ateńczyków Spartans, Macedończyków, Rzymian, Bizancjum, Wenecjan.

Skiathos jest podłączony przez konwencjonalne promem i szybki prom do Salonik inne wyspy w Sporady, wysp na Cykladach i na Krecie.