Prom Ithaka do Patras

Ithaka Patras polaczenie laczy Wyspy Jońskie z Grecja. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Levante Ferries. Polaczenie odbywa sie do 7 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 4 godziny 25 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Ithaka Patras zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Przewoźnicy Promowi - Ithaka - Patras

  • Levante Ferries
    • 7 przeprawy w tygodniu 4 godz 25 min
    • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Ithaka Patras

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Ithaka Patras to samochod + 2 pasażerów.

Patras - Przewodnik

Greckie miasto Patras znajduje się około 215 km na zachód od Aten i jest stolicą regionu zachodniej Grecji, w północnej części Peloponezu. Odwiedzający miasto powinni rozpocząć poszukiwania od Aghiou Nikolaou, najbardziej znanej ulicy w mieście. Tam, 192 kroki doprowadzą do Starego Miasta. Spacer po brukowanych uliczkach ujawni wielkie kolorowe neoklasycystyczne rezydencje, które służą jako przypomnienie wspaniałej przeszłości miasta. Następnie koniecznie trzeba zobaczyć średniowieczny zamek, zbudowany w drugiej połowie 6 wieku naszej ery na ruinach starożytnego Akropolu. Jego ściany otaczają powierzchnię około 22 m kw. Z zamku rozpościerają się zapierające dech w piersiach widoki na miasto.

W okolicy Patras istnieje kilka miejsc, które upamiętniają słynnego greckiego poetę Kostis Palamas.