Ios do Heraklion Prom

Ios Heraklion trasa promowa laczy Cyklady z Kreta i jest obecnie obslugiwana przez 2 operatorow. Sea Jets obsluguje do 7 razy w tygodniu z przeplynieciami trwajacymi okolo 3 godziny gdy Hellenic Seaways serwis operuje do 7 razy w tygodniu trwajacym od 3 godz.

To daje 14 przeplyniecia tydzien na trasie Ios Heraklion pomiedzy Cyklady i Kreta. Porownaj teraz i zdobadz najlepsza oferte odpowiednia dla twojej podrozy.

Ios - Heraklion Armatorzy Promowi

  • Sea Jets
    • 7 Cotygodniowe Przeprawy 3 godz
    • Uzyskaj cenę
  • Hellenic Seaways
    • 7 Cotygodniowe Przeprawy 3 godz
    • Uzyskaj cenę

Srednia cena Ios Heraklion

Pokazane ceny reprezentuja srednia ceny zaplaconej w jedna strone przez naszych klientow. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Ios Heraklion to samochod i 1 pasazer.

Ios Przewodnik

Ios jest grecka wyspa w grupie wysp Cyklad na Morzu Egejskim. Wyspa jest dość pagórkowata ze skałami prowadzącymi w dół do morza na większości stronach wyspy. Wyspa jest mniej więcej w połowie drogi między wyspami Naxos i Santorini. Port Ios znajduje się w północno-zachodniej części wyspy w niewielkiej odległości od miejscowości Chora. Z portu do miasta można dojechać autobusem lub pieszo, która będzie trwala okolo 15 minut. Wieś charakteryzuje się wąskimi ścieżkami i ulicami ktore w większości zostały już przejęte przez bary, restauracje, sklepy i kluby nocne, dla potrzeb turystów.

Na Ios można dotrzeć promem z portów w Pireusie i Rafina z czasem przejazdu między 4 1/2 godziny i 8 godzin w zależności od rodzaju promu. Ios jest także połączony do innych wysp Cyklad w miesiącach letnich.

Heraklion Przewodnik

Heraklion to największe miasto na greckiej wyspie Krecie i jest jednym z głównych ośrodków miejskich Grecji. Rozwój miasta rozpoczął się 9. wne oraz w późniejszych czasach, przyszedł w języku arabskim, weneckim i panowania tureckiego; jej zdobywcy początkowo dał nazwę Khandaq czy Handak które zostały uszkodzone na Candia. Podczas Igrzysk Olimpijskich w 2004 roku, miasto Heraklion pod jednym z miejsc na turnieju piłki nożnej. Wśród najbardziej popularnych atrakcji turystycznych w Heraklionie są mury obronne ograniczającymi "stare miasto". Pierwsze fortyfikacje zostały zbudowane przez Arabów, a później zostały wzmocnione przez Wenecjan w 15 wieku. Od siedmiu bastionów, jedynie bastion Martinengo przetrwała do dnia dzisiejszego; tam odwiedzający znajdą grób słynnego pisarza N. Kazantzakis, z widokiem na miasto.

W porcie weneckim) (stary, obok nowoczesnego portu, zwiedzający mogą zobaczyć sklepione tarsanades gdzie statki używane do być zbudowany, zachodnia strona jest zdominowany przez 16 wieku Koule twierdzy. Heraklion jest ważny port dla promów pasażerskich i towarowych. Podróżnych, promy i łodzie z Heraklionu do takich miejsc jak Santorini, Ios, Paros, Mykonos i Rodos. Istnieje również kilka codziennie promy do Pireusu, do portu w Atenach w Grecji kontynentalnej.