Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 2659 trasach i z 693 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2.5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1.2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Promy do Wyspy Kanaryjskie

Wyspy Kanaryjskie lub po prostu „Kanary”, to dwanaście wysp wulkanicznych położonych na wschód od północno zachodniego wybrzeża Afryki. Są popularne ze względu na swój subtropikalny klimat, piękne plaże i zakątki oraz ciekawą historię. Najpopularniejszymi z wysp są jednocześnie największe z nich tzn. Teneryfa, Fuerteventura, Gran Canaria i Lanzarote.

Teneryfa i Gran Canaria to odpowiednio druga i trzecia największa wyspa Hiszpanii. W stolicach tych dwóch wysp znajdują się siedziby autonomicznego rządu terytorium hiszpańskiego, co więcej mieszka tam większość z 2 milinów mieszkańców składających się na wszystkie wyspy.

Językiem urzędowym jest hiszpański, a populacja jest mieszaniną głównie rzymskich tubylców i imigrantów katolickich, którzy przybli tu z kontynentalnej części Hiszpanii.

Teneryfa posiada dwa porty lotnicze i cztery porty morskie, a każda z pozostałych głównych wysp ma również lotnisko i port. Gran Canaria posiada największe lotnisko i port, ale port na Teneryfie jest bardziej ruchliwy. Na większych wyspach znajdziesz też tramwaje miejskie i lokalne autobusy.

Podróż promem to wygodnę rozwiązanie zarówno jeśli chcesz podróżować między wyspami, jak i płynąć z kontynentu. Z Kadyksu i Huelvy w południowo-zachodniej Hiszpanii możesz dostać się na Gran Canarię, Lanzarote i La Palmę. Rejsy z kontynentalnej części Hiszpanii na Wyspach Kanaryjskie trwają długo, niemniej jednak statki są ogólnie na dobrym poziomie, więc podróż powinna być przyjemnym doświadczeniem.

Najlepszym punktem wyjścia do zwiedzania innych wysp jest Tenryfa: posiada ona dobre połączenia lotnicze i morskie oraz dobre położenie.

Przeczytaj Więcej Zwiń

Najpopularniejsi armatorzy

 • Naviera Armas
  • Uzyskaj cenę
 • Fred Olsen Express
  • Uzyskaj cenę
 • Lineas Maritimas Romero
  • Uzyskaj cenę
 • Trasmediterranea
  • Uzyskaj cenę
Zobacz wszystkich armatorów

Trasy i Porty w Wyspy Kanaryjskie