COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 3325 trasach i z 764 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2,5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Promy do Wyspy Kanaryjskie

Wyspy Kanaryjskie często zwane „Kanarami”, to dwanaście wysp wulkanicznych położonych na wschód od północno zachodniego wybrzeża Afryki. Są popularne ze względu na swój subtropikalny klimat, piękne plaże i zakątki oraz ciekawą historię. Najpopularniejszymi z wysp są jednocześnie największe z nich tzn. Teneryfa, Fuerteventura, Gran Canaria i Lanzarote.

Co można zobaczyć i robić na Wyspach Kanaryjskich?

Teneryfa - największa wyspa, na której znajduje się wulkan Teide (3718m n.p.m), gdzie można obserwować spektakularny wschód słońca, widoki na okoliczne wyspy i Drogę Mleczną na niebie. Popularne resorty z plażami to Los Cristianos z Playa de las Américas i plaża Playa de Las Teresitas. Na Teneryfie odbywa się co roku Carnaval de Santa Cruz, festiwal z licznymi paradami, muzyką i tańcem. Jest to europejska wersja karnawału w Rio de Janerio.

Gran Canaria - druga co do wielkości wyspa na Kanarach. Warto to zobaczyć wydmy w Maspalomas, przejść się po kalderze, po dawnej erupcji wulkanu lub po prostu wypocząć na jednej z plaż, np. Playa de Las Canteras.

La Palma - odwiedź Park Narodowy Caldera de Taburiente, gdzie kaldera porośnięta jest lasami sosnowymi i poprzecinana wodospadami. Stolica Santa Cruz de La Palma ma malowniczo brukowane ulice i domki z drewnianymi balkonami.

La Gomera - w San Sebastian, głównym mieście zatrzymał się Krzysztof Kolumbus, jako ostatni postój przed wyruszeniem na odkrycie Ameryki. Wydarzenie to upamiętnia kościół, gdzie wymalowano galeony Kolumba.

Bardzo zielona wyspa oferująca przepiękne krajobrazy i widoki na Teide na Teneryfie. Wybierz się na wędrówkę po Parku Narodowym Garajonay z unikalnym lasem wawrzynowo-cedrowym.

Jak poruszać się po Kanarach?

Teneryfa posiada dwa porty lotnicze i cztery porty morskie, a każda z pozostałych głównych wysp ma również lotnisko i port. Gran Canaria posiada największe lotnisko i port, ale port na Teneryfie jest bardziej ruchliwy. Na większych wyspach znajdziesz też tramwaje miejskie i lokalne autobusy.

Kiedy najlepiej kupić bilet na prom na Wsypy Kanaryjskie?

Podróż promem to wygodne rozwiązanie zarówno jeśli chcesz podróżować między wyspami, jak i płynąć z kontynentu. Z Kadyksu i Huelvy w południowo-zachodniej Hiszpanii możesz dostać się na Gran Canaria, Lanzarote i La Palma. Rejsy z kontynentalnej części Hiszpanii na Wyspy Kanaryjskie trwają długo, niemniej jednak statki są ogólnie na dobrym poziomie, więc podróż powinna być przyjemnym doświadczeniem.

Direct Ferries zaleca kupić bilet promowy na Wyspy Kanaryjskie z wyprzedzeniem od planowanej daty przeprawy, aby zapewnić sobie miejsce na promie i zaoszczędzić. Na niniejszej stronie znajdziesz trasy promowe na Kanary. Kliknij na trasę promową, aby dowiedzieć się więcej oraz zobaczyć graf z średnimi cenami promów w każdym miesiącu w roku.

Najpopularniejsi przewoźnicy promowi

  • 9 Przeprawy Dziennie 25 min
  • Uzyskaj cenę
  • 7 Przeprawy Dziennie 30 min
  • Uzyskaj cenę
  • 5 Przeprawy Dziennie 25 min
  • Uzyskaj cenę
  • 4 Przeprawy Dziennie 35 min
  • Uzyskaj cenę

Wyspy Kanaryjskie opinie

 • "Świetna podróż na Palmę"

  Płynęliśmy z Barcelony na Palmę 24 lutego, rejsem nocnym. Spodziewaliśmy się prostej kabiny i możliwie niespokojnej nocy. Okazało się, że kabina była świetna, dobrze wyposażona, jak dobrej jakość pokój hotelowy. Spaliśmy bardzo dobrze. W drodze powrotnej do Barcelony natknęliśmy się na sztorm. Mimo tego że statek trochę walczył ze złymi warunkami pogodowymi, nasza podróż była przyjemna. Kiedy dotarliśmy do Barcelony nie mogliśmy zaokrętować ze względu na silne wiatry, ale załoga zapewniła nas, że byliśmy bezpieczni, i że zostanie zorganizowany transport dla pasażerów pieszych oraz odpowiednie oświetlenie dla pasażerów z samochodami. Jedynym problemem było to, że nie informowano nas dostatecznie o powodach opóżnienia. Ale wszystko poszło dobrze i ogólnie mówiąc jesteśmy bardzo zadowoleni.

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Wspaniale! "

  Bylo wspaniale. Doswiadczenie zycia jako ze morze bylo wzburzone, ale niesamowite!

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Prom "

  Maly klopot z dotarciem do portu Algeciras ale otrzymalismy wspaniala pomec od pracownikow I podroz do Ceuty byla przyjemna.

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Super wycieczka! "

  Sweitna wycieczka miedzy kontynentami :)

  Przeczytaj Więcej Zwiń

Na pokładzie promów

Dowiedz się, jak to jest na pokładzie promów przed podróżą.

Przewodniki, filmy i recenzje statków

Wyspy Kanaryjskie - Trasy i Porty