COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 3325 trasach i z 764 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2,5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Promy do Gran Canaria

Gran Canaria jest jednym z najpopularniejszych miejsc wybieranych na wakacje przez turystów udających się na Kanary. Zawdzięcza to niesamowitym plażom oraz ciepłemu i suchemu klimatowi.

Co można zobaczyc i robić na Gran Canaria?

Największa zaletą Gran Canaria jest jej klimat. W miesiącach letnich temeperatura to 30 stopni Celsjusza, a w zimie nie spada raczej poniżej 18 stopni. Dzięki takiej pogodzie możesz zaplanować wspaniałe wakacje na plaży z całą rodziną. Większośc odwiedzających decyduje się spędzić wakacje na południu wyspy, w popularnych turystycznych miejscowościach takich jak Maspalomas bądź Puerto Rico. Jednymi z największych atrakcji Gran Canaria są Parko-Zoo "Palomitas", Park Wodny "Aqualand" oraz piaszczyste wydmy w Maspalomas.

Jak poruszać się po Gran Canaria?

Dokoła wyspy kursują autobusy i taksówki.

Kiedy najlepiej kupić bilet na prom na Gran Canaria?

Z kontynentu na Gran Canarię możesz dostać się z dwóch portów: z Huelvy oraz z Kadyksu. Ze względu na dużą odległość pomiędzy kontynentem a wyspami, połączenia nie są zbyt częste a rejsy trwają dość długo. Na tych trasach zazwyczaj używa się statków o wysokich standardach, tak aby zapewnić pasażerom jak najwygodniejszą podróż.

Większość promów docierających na Gran Canaria to statki z innych wysp takich jak Lanzarote, Fuerteventura, La Palma bądź Teneryfa. Najłatwiej dostać się z Grana Canaria na Fuerteventura bądź Teneryfę, jako że jest ona położona właśnie między tymi dwiema wyspami.

Gran Canaria posiada dwa czynne porty. Główny port, Las Plamas, znajduje się na północy wyspy i tam przypływają statki z Hiszpanii kontynentalnej oraz innych wysp. Inny port to Puerto de las Nieves położony obok malowniczego miasteczka Agaete i znajdujący się na północno-zachodnim krańcu wyspy. Stamtąd możesz dostać się na Teneryfę i z powrotem.

Direct Ferries zaleca kupić bilet promowy na Gran Canaria z wyprzedzeniem od planowanej daty przeprawy, aby zapewnić sobie miejsce na promie i zaoszczędzić. Na niniejszej stronie znajdziesz trasy promowe na Gran Canaria. Kliknij na trasę promową, aby dowiedzieć się więcej oraz zobaczyć graf z średnimi cenami promów w każdym miesiącu w roku.

Najpopularniejsi przewoźnicy promowi

  • 6 Przeprawy Dziennie 1 godzina 40 min
  • Uzyskaj cenę
  • 6 Przeprawy Dziennie 1 godzina 20 min
  • Uzyskaj cenę
  • 1 Przeprawy Tygodniowo 5 godz 30 min
  • Uzyskaj cenę
  • 1 Przeprawy Tygodniowo 33 godz 15 min
  • Uzyskaj cenę

Gran Canaria opinie

 • "Świetna podróż na Palmę"

  Płynęliśmy z Barcelony na Palmę 24 lutego, rejsem nocnym. Spodziewaliśmy się prostej kabiny i możliwie niespokojnej nocy. Okazało się, że kabina była świetna, dobrze wyposażona, jak dobrej jakość pokój hotelowy. Spaliśmy bardzo dobrze. W drodze powrotnej do Barcelony natknęliśmy się na sztorm. Mimo tego że statek trochę walczył ze złymi warunkami pogodowymi, nasza podróż była przyjemna. Kiedy dotarliśmy do Barcelony nie mogliśmy zaokrętować ze względu na silne wiatry, ale załoga zapewniła nas, że byliśmy bezpieczni, i że zostanie zorganizowany transport dla pasażerów pieszych oraz odpowiednie oświetlenie dla pasażerów z samochodami. Jedynym problemem było to, że nie informowano nas dostatecznie o powodach opóżnienia. Ale wszystko poszło dobrze i ogólnie mówiąc jesteśmy bardzo zadowoleni.

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Wspaniale! "

  Bylo wspaniale. Doswiadczenie zycia jako ze morze bylo wzburzone, ale niesamowite!

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Prom "

  Maly klopot z dotarciem do portu Algeciras ale otrzymalismy wspaniala pomec od pracownikow I podroz do Ceuty byla przyjemna.

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Super wycieczka! "

  Sweitna wycieczka miedzy kontynentami :)

  Przeczytaj Więcej Zwiń

Na pokładzie promów

Dowiedz się, jak to jest na pokładzie promów przed podróżą.

Przewodniki, filmy i recenzje statków

Gran Canaria - Trasy i Porty