La Palma

Porownaj promy z La Palma do Gran Canaria

Obecnie jest jedna trasa łącząca La Palma i Gran Canaria operowana przez 1 firma promowa - Naviera Armas. Połączenie z Santa Cruz de La Palma do Las Palmas obsługuje tygodniowo z planowanym czasem rejsu od około 8 godzina 40 minuta.

Czas i częstotliwość przeprawy promowej z La Palma Gran Canaria na trasie Santa Cruz de La Palma - Las Palmas zmienia się sezonowo, dlatego zalecamy sprawdzanie informacji o rozkładach na bieżąco na stronach Direct Ferries.

Mapa połączeń promowych z La Palma do Gran Canaria

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z La Palma do Gran Canaria

La Palma - przewodnik:

La Palma to jedna z siedmiu dużych wysp w archipelagu Wysp Kanaryjskich, zwana La isla verde (zielona wyspa) lub La isla bonita (piękna wyspa). Te zwyczajowe nazwy świetnie charakteryzują La Palmę. Wspaniała, niezwykle różnorodna przyroda i zapierające dech w piersiach widoki gwarantują niezapomniane przeżycia. Na wyspie turystyka nie rozwinęła się jeszcze tak, jak choćby na sąsiedniej Teneryfie, co pozwala prawdziwie odpocząć z dala od zgiełku.

Gran Canaria - przewodnik:

Gran Canaria to jedna z wysp w archipelagu Kanarów usytuowana na Oceanie Atlantyckim, tuż obok północno-zachodniego wybrzeża Afryki. Terytorialnie przynależy do Hiszpanii. Razem z wyspami Lanzarote i Fuerteventura tworzy prowincję Las Palmas. Stolicą wyspy jest miasto Las Palmas de Gran Canaria. Wyspa zajmuje centralne miejsce w archipelagu kanaryjskim i jest usytuowana pomiędzy Teneryfą a Fuerteventurą.

Gran Canaria znana jest jako "miniaturowy kontynent" ze względu na zróżnicowany klimat i różnorodność krajobrazów, które można zaobserwować przechadzając się piaszczystymi plażami, pokrytymi zielenią wąwozami lub spacerując po malowniczych, pełnych uroku wioskach.

Klimat Gran Canaria sprawia, że jest ona spełnieniem marzeń niejednego plażowicza.