COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 3325 trasach i z 764 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2,5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Promy do Teneryfa

Teneryfa to największa i najbardziej popularna wyspa w archipelagu Wysp Kanaryjskich, położona ok. 300 km od wybrzeży Afryki. Całoroczna piękna i ciepła pogoda przyciąga ok. 4mln turystów rocznie.

Co można zobaczyć i robić na Teneryfie?

Nad wyspą króluje wulkan Teide, 3,718 m n.p.m, na który można wejść i podziwiać przepiękny wschód słońca. Nie brakuje tu piaszczystych plaż, a wśród nich na uwagę zasługuje Las Teresitas w pobliżu stolicy Santa Cruz i Playa de las Américas przy Los Cristianos na południowo - zachodnim wybrzeżu. Teneryfa oferuje wiele atrakcji, jak np. wycieczki na obserwacje wielorybów, pokazy z orkami w Loro Parque, nurkowanie i inne sporty wodne. Warto wspomnieć tutaj o corocznym karnawale odbywającym się w lutym - Carnival of Santa Cruz de Tenerife. Jest to europejska wersja karnawału w Rio De Janerio.

Jak poruszać się po Teneryfie?

Po wyspie można poruszać się autobusem lub wynająć własny pojazd.

Kiedy najlepiej kupić bilet na prom na Teneryfę?

Teneryfa jest centrum Wysp Kanaryjskich i posiada dwa porty: Santa Cruze de Tenerife - rejsy z głównego lądu Hiszpanii oraz Los Cristianos - rejsy na lokalne wyspy La Gomera i La Palma.

Direct Ferries zaleca kupić bilet promowy na Teneryfę z wyprzedzeniem od planowanej daty przeprawy, aby zapewnić sobie miejsce na promie i zaoszczędzić. Na niniejszej stronie znajdziesz trasy promowe na Teneryfę. Kliknij na trasę promową, aby dowiedzieć się więcej oraz zobaczyć graf z średnimi cenami promów w każdym miesiącu w roku.

Najpopularniejsi przewoźnicy promowi

  • 3 Przeprawy Dziennie 1 godzina
  • Uzyskaj cenę
  • 3 Przeprawy Dziennie 50 min
  • Uzyskaj cenę
  • 1 Przeprawy Tygodniowo 3 godz
  • Uzyskaj cenę
  • 1 Przeprawy Tygodniowo 37 godz 15 min
  • Uzyskaj cenę

Teneryfa opinie

 • "Świetna podróż na Palmę"

  Płynęliśmy z Barcelony na Palmę 24 lutego, rejsem nocnym. Spodziewaliśmy się prostej kabiny i możliwie niespokojnej nocy. Okazało się, że kabina była świetna, dobrze wyposażona, jak dobrej jakość pokój hotelowy. Spaliśmy bardzo dobrze. W drodze powrotnej do Barcelony natknęliśmy się na sztorm. Mimo tego że statek trochę walczył ze złymi warunkami pogodowymi, nasza podróż była przyjemna. Kiedy dotarliśmy do Barcelony nie mogliśmy zaokrętować ze względu na silne wiatry, ale załoga zapewniła nas, że byliśmy bezpieczni, i że zostanie zorganizowany transport dla pasażerów pieszych oraz odpowiednie oświetlenie dla pasażerów z samochodami. Jedynym problemem było to, że nie informowano nas dostatecznie o powodach opóżnienia. Ale wszystko poszło dobrze i ogólnie mówiąc jesteśmy bardzo zadowoleni.

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Wspaniale! "

  Bylo wspaniale. Doswiadczenie zycia jako ze morze bylo wzburzone, ale niesamowite!

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Prom "

  Maly klopot z dotarciem do portu Algeciras ale otrzymalismy wspaniala pomec od pracownikow I podroz do Ceuty byla przyjemna.

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Super wycieczka! "

  Sweitna wycieczka miedzy kontynentami :)

  Przeczytaj Więcej Zwiń

Na pokładzie promów

Dowiedz się, jak to jest na pokładzie promów przed podróżą.

Przewodniki, filmy i recenzje statków

Teneryfa - Trasy i Porty