El Hierro

Porownaj promy z El Hierro do Teneryfa

Obecnie jest jedna trasa łącząca El Hierro i Teneryfa operowana przez 1 firma promowa - Naviera Armas. Połączenie z Valverde do Los Cristianos obsługuje tygodniowo z planowanym czasem rejsu od około 2 godzina 30 minuta.

Czas i częstotliwość przeprawy promowej z El Hierro Teneryfa na trasie Valverde - Los Cristianos zmienia się sezonowo, dlatego zalecamy sprawdzanie informacji o rozkładach na bieżąco na stronach Direct Ferries.

Mapa połączeń promowych z El Hierro do Teneryfa

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z El Hierro do Teneryfa

El Hierro - przewodnik:

El Hierro jest najmniejszą i najbardziej wysunięta na południowy zachód wyspą wśród Wysp Kanaryjskich, położoną u wybrzeży północno-zachodniej Afryki.

Oferuje ona najbardziej swobodną atmosferę ze Wyspach Kanaryjskich: wyspa nie jest bardzo zaludniona, co czyni ją idealnym miejscem na wypoczynek. Jeśli ktoś chciałby bliżej poznać fascynująca historię tej wyspy, warto odwiedzić museum w Valverde. Warto także odwiedzić legendarne świętego drzewo rdzennych mieszkanców wyspy Bimbaczów, które według legendy dostarczało im wodę podczas walk z najeźdżcami.

Tereny el Hierro zostały wpisane na listę UNESCO jako geopark dzięki swoim wspaniałym klifom i bujnym lasom jałowcowym, która jednocześnie jest domem dla wymierającej gigantycznej jaszczurki na El Hierro.

Z portu w Valverde na północno-wschodnim wybrzeżu, prawie codziennie wypływają statki do Los Cristianos na Teneryfie, miasta, które słynie z piaszczystych plaż i doskonałych miejsc na obserowanie wielorybów

Teneryfa - przewodnik:

Wyspa Teneryfa jest największa i najbardziej znana z Wysp Kanaryjskich z linią brzegową o długości 350km. Co roku odwiedza ją ponad 1 mln turystów.

Powód, dla którego przyjeżdża tu tak wiele osób, to przede wszystkim słoneczna pogoda w ciągu całego roku. Tym sposobem do idealny kierunek na wyjazdy na zimę.

Oprócz pogody i pięknych plaż Teneryfa oferuje niesamowite krajobrazy w tym: spektakularne klify, lasy i wulkan Teide. Teneryfa bez wątpienia oferuje unikalne doświadczenie dla każdego turysty.

Być może ze względu na swoją wielkość i niewątpliwą popularność, dotarcie promem na Teneryfę jest stosunkowo proste zarówno z głównego lądu Hiszpanii lub z sąsiednich wysp. Wyspa posiada dwa porty Los Cristianos i St Cruz de Tenerife.