COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 3325 trasach i z 764 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2,5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Promy do El Hierro

El Hierro jest najmniejszą z Wysp Kanaryjskich i jednocześnie najbardziej wysuniętą na zachód. Nazywana jest "Meridian Island" i położona jest na Oceanie Atlantyckim u wybrzeży Afryki.

Ze względu na swoje odległe położenie i ostre klifowe wybrzeże, do 1492 roku czyli do wyprawy Kolumba, powszechnie uważano, że wyspa wyznacza koniec świata.

Podróż na el Hierro promem to czysta przyjemność. Można się tam dostać z portu Los Cristianos na sąsiedniej Teneryfie- prom na el Hierro dopływa do portu Valverde. Sama Teneryfa jest dobrze połączona z resztą Wyspach Kanaryjskich i Hiszpanią kontynentalną, a także wyposażona w dwa porty lotnicze, tak więc jest wspaniałym punktem wypadowym na el Hierro.

Samo położenie wyspy jest już jedną z jej największych atrakcji. Podobnie jak w przypadku wszystkich Wysp Kanaryjskich, el Hierro jest wyspą wulkaniczną z ogromnymi urwistymi klifami, o które odbijają się fale Atlantyku. Na wyspie miał miejsce tylko jeden wybuch wulkanu w 1793, trwający przez miesiąc. Na północy nie ma już takich wyraźnych śladów aktywności wulkanu: znajdziesz tam wiecznie zielone lasy sosnowe i jałowce. Jednak w południowej części wyspy istnieją wyraźne dowody aktywności wulkanicznej przejawiające się w dziwnych formacjac skalnych.

El Hierro jest naprawdę wyjątkowa i ma wiele do zaoferowania odwiedzającym. Wyspa została wpisana na listę rezerwatów biosfery UNESCO, co oznacza, że 60% jej terytorium jest chronione w celu zachowania jej różnorodności przyrodniczej i kulturowej.

Przezroczyste wody otaczające wyspę zapewniają idealne warunki do nurkowania, ujawniając niezwykły, podwodny świat. Dowodem na to jest choćby fakt, że co roku na el Hierro odbywa się konkurs fotografii podwodnej.

Na wyspie nie ma problemu ze znalezieniem zakwaterowania oraz dobrego jedzenia. Na wyspie czeka Cię miłe powitanie oraz pyszne, tradycyjne jedzenie.

Najpopularniejsi przewoźnicy promowi

  • 7 przeprawy w tygodniu 2 godz 30 min
  • Uzyskaj cenę

El Hierro opinie

 • "Opinia"

  Na statek należy przybyć z 0,5 - 1 h przed czasem. Rezerwacjęz directferries trzeba wcześniej wymienić na bilety, warto na to też zarezerwować z godzinkę, biuro nie zawsze jest w miejscu z którego odpływają promy.

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "opinia"

  Bardzo dobry rejs, polecam.

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Wszystko zgodnie z oczekiwaniami"

  bardzo punktualnie, wszystko jak najbardziej OK. Sprawnie, czysto, zgodnie z rozkładem. Nie ma do czego się przyczepić :)

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "W porządku / OK"

  Było dobrze / Was good

  Przeczytaj Więcej Zwiń

Na pokładzie promów

Dowiedz się, jak to jest na pokładzie promów przed podróżą.

Przewodniki, filmy i recenzje statków

El Hierro - Trasy i Porty