Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 2825 trasach i z 668 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2.5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1.2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Promy do El Hierro

El Hierro jest najmniejszą z Wysp Kanaryjskich i jednocześnie najbardziej wysuniętą na zachód. Nazywana jest "Meridian Island" i położona jest na Oceanie Atlantyckim u wybrzeży Afryki.

Ze względu na swoje odległe położenie i ostre klifowe wybrzeże, do 1492 roku czyli do wyprawy Kolumba, powszechnie uważano, że wyspa wyznacza koniec świata.

Podróż na el Hierro promem to czysta przyjemność. Można się tam dostać z portu Los Cristianos na sąsiedniej Teneryfie- prom na el Hierro dopływa do portu Valverde. Sama Teneryfa jest dobrze połączona z resztą Wyspach Kanaryjskich i Hiszpanią kontynentalną, a także wyposażona w dwa porty lotnicze, tak więc jest wspaniałym punktem wypadowym na el Hierro.

Samo położenie wyspy jest już jedną z jej największych atrakcji. Podobnie jak w przypadku wszystkich Wysp Kanaryjskich, el Hierro jest wyspą wulkaniczną z ogromnymi urwistymi klifami, o które odbijają się fale Atlantyku. Na wyspie miał miejsce tylko jeden wybuch wulkanu w 1793, trwający przez miesiąc. Na północy nie ma już takich wyraźnych śladów aktywności wulkanu: znajdziesz tam wiecznie zielone lasy sosnowe i jałowce. Jednak w południowej części wyspy istnieją wyraźne dowody aktywności wulkanicznej przejawiające się w dziwnych formacjac skalnych.

El Hierro jest naprawdę wyjątkowa i ma wiele do zaoferowania odwiedzającym. Wyspa została wpisana na listę rezerwatów biosfery UNESCO, co oznacza, że 60% jej terytorium jest chronione w celu zachowania jej różnorodności przyrodniczej i kulturowej.

Przezroczyste wody otaczające wyspę zapewniają idealne warunki do nurkowania, ujawniając niezwykły, podwodny świat. Dowodem na to jest choćby fakt, że co roku na el Hierro odbywa się konkurs fotografii podwodnej.

Na wyspie nie ma problemu ze znalezieniem zakwaterowania oraz dobrego jedzenia. Na wyspie czeka Cię miłe powitanie oraz pyszne, tradycyjne jedzenie.

Przeczytaj Więcej Zwiń

Najpopularniejsi przewoźnicy promowi

 • Naviera Armas
  • Uzyskaj cenę

El Hierro opinie

 • "Z Fuerteventura na Lanzarote"

  Podróż w obie strony przebiegała super. Cały proces od początku rezerwacji na stronie internetowej po realizację rezerwacji przebiegał bez zastrzeżeń. Polecam linie Armas

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "opinia o podróżny promem samochodowym z Corralejo do playa Blanca i z powrotem"

  przejazd był komfortowy. Punktualność, pomoc w prawidłowym ustawieniu pojazdu, możliwość wyboru miejsca na promie, w miejscu zabezpieczonym od wiatru lub na pokładzie odkrytym z powodu widoków i robienia zdjęć bez zarzutu. Firma godna polecenia Cateringu. nie mogę ocenić bo ze względu na krótki czas rejsu nie korzystaliśmy

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Opinia prom samochodowy"

  Bardzo sprawny przewoźnik, miła obsługa, warunki b. dobre

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "W porządku / OK"

  Było dobrze / Was good

  Przeczytaj Więcej Zwiń

Na pokładzie promów

Dowiedz się, jak to jest na pokładzie promów przed podróżą.

Przewodniki, filmy i recenzje statków

El Hierro - Trasy i Porty