Tenerife

Porownaj promy z Teneryfa do El Hierro

Obecnie jest jedna trasa łącząca Teneryfa i El Hierro operowana przez 1 firma promowa - Naviera Armas. Połączenie z Los Cristianos do Valverde obsługuje tygodniowo z planowanym czasem rejsu od około 2 godzina 30 minuta.

Czas i częstotliwość przeprawy promowej z Teneryfa El Hierro na trasie Los Cristianos - Valverde zmienia się sezonowo, dlatego zalecamy sprawdzanie informacji o rozkładach na bieżąco na stronach Direct Ferries.

Mapa połączeń promowych z Teneryfa do El Hierro

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Teneryfa do El Hierro

Teneryfa - przewodnik:

Teneryfa jest największą wyspą z siedmiu na Wyspach Kanaryjskich oraz najpopularniejszą w Hiszpanii.

Ładna pogoda, piękne wybrzeża, niesamowite plaże, gęste lasy, góry, wulkany, miejsce dziedzictwa kulturowego, park narodowy oraz 42 tereny chronione sprawiają, że Teneryfę odwiedź ok. 1 mln turystów rocznie.

Wyspa posiada dwa lotniska, między wyspami najlepiej poruszać się drogą morską.

El Hierro - przewodnik:

Wyspa El Hierro leży w południowo - zachodnim regionie Wysp Kanaryjskich.

Jako najbardziej odległa od Wysp Kanaryjskich , El Hierro jest najwieksza zagadką. Była ona uznawana jako południk zerowy do 1885 roku i uważana za koniec świata ze względu na jej dramatyczne klify wyglądające z daleka.

El Hierro posiada niesamowitą naturę, piękne lasy, pola lawy i osobliwą roślinność, zostal uznany za godnego statusu Listy Światowego Rezerwatu Biosfery UNESCO. Na wyspie znajduje się również Marine Reserve i 46 miejsc do nurkowania, podwodne jaskinie i kolorowe ryby.

Port na El Hierro mieści się w Puerto de la Estaca na wschodnim wybrzeżu wyspy.