Prom Santa Cruz de Tenerife do Agaete

Santa Cruz de Tenerife Agaete polaczenie laczy Teneryfa z Gran Canaria. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Fred Olsen Express. Polaczenie odbywa sie do 56 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 1 godzina 20 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Santa Cruz de Tenerife Agaete zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Przewoźnicy Promowi - Santa Cruz de Tenerife - Agaete

  • Fred Olsen Express
    • 8 Przeprawy Dziennie 1 godz 20 min
    • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Santa Cruz de Tenerife Agaete

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Santa Cruz de Tenerife Agaete to samochod + 2 pasażerów.

Santa Cruz de Tenerife - Przewodnik

Santa Cruz de Tenerife jest wspólna stolica, z Las Palmas, Wyspy Kanaryjskiej w Hiszpanii. Miasto położone jest na Teneryfie i jest zwykle określany jako tylko Santa Cruz, choć jego pełna nazwa to Santa Cruz de Santiago de Tenerife. Miasto położone jest w północno-wschodniej części wyspy, około 210 km od północnego wybrzeża Afryki Zachodniej na Oceanie Atlantyckim. Miasto jest siedzibą Parlamentu Wysp Kanaryjskich, Ministerstwa Kanaryjskiej Prezydencji, połowa ministerstw i Rad rządu Wysp Kanaryjskich, (druga połowa znajduje się w Gran Canaria), z Wojewódzkimi Sądami Teneryfa i dwa sądy Sąd Najwyższy Sprawiedliwości Wysp Kanaryjskich.


Port miejski ma wielkie znaczenie i jest komunikacja pomiędzy Europa, Afryka i obu Ameryk. Miasto jest celem dla komunikacji krajowej i między wyspami na Wyspach Kanaryjskich. Promy z portu wyplywaja do Hiszpanii kontynentalnej, reszta na Wyspy Kanaryjskie i poza nimi.

Agaete - Przewodnik

Region Agaete jest w prowincji Las Palmas na Wyspach Kanaryjskich, Hiszpanii i jest polozony w polnocno-zachodniej cześci wyspy Gran Canaria. W historycznym centrum jest kosciol Iglesia de la Concepcion, ktora zastąpila pierwotna kaplice i doprowadziły do pierwszych ulic miast gminy. Z budową nowego kosciola parafialnego, po pozarze w 1874 roku nowa dzielnica mieszkaniowa powstała w gminie. Naprzeciwko znajduje sie Plaza de la Constitucion.

Aby wybrac sie na spacer przez Puerto de Las Nieves, na wybrzeze gminy. Jest to lokalizacja kaplicy i Tryptyk Matki Bozej Snieznej, nadana XVI flamandzkiego malarza Joos Van Cleve. Puerto de las Nieves jest rowniez idealnym miejscem do kapieli w czystych wodach Atlantyku, aby zobaczyc Dedo de Dios (palec Bozy), formacja skalna idaca z morza, a by zobaczyc zmeirzch najlepiej na gorze Teide.