Fuerteventura

Jak zarezerwować promy z Fuerteventura na Gran Canarię

2 trasy łączą Fuerteventura i Gran Canaria oferując w sumie 33 przepraw w tygodniu. Naviera Armas oferuje 2 tras, Puerto del Rosario do Las Palmas dziala 5 razy w tygodniu & Morro Jable do Las Palmas okolo 7 razy w tygodniu. Fred Olsen Express oferuje 1 trasa, Morro Jable do Las Palmas oferuje 3 razy dziennie.

Czas i częstotliwość przeprawy promowej na trasie z Fuerteventura na Gran Canarię zmienia się sezonowo, dlatego zalecamy sprawdzanie informacji o rozkładach na bieżąco na stronach Direct Ferries.

Mapa połączeń promowych z Fuerteventura do Gran Canaria

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Fuerteventura do Gran Canaria

Fuerteventura - przewodnik:

Fuerteventura, najstarsza z Wysp Kanaryjskich, znajduje się na wschodzie archipelagu, od wybrzeży Afryki dzieli ją jedynie 120 kilometrów. Wyspa ma średnio 3000 godzin słońca rocznie.

Fuerteventura zaskakuje różnorodnością – znajdziemy tu zarówno złociste plaże, tereny pustynne, jak i skaliste wybrzeże oraz… wulkany.

Od 2009 roku mająca status rezerwatu biosfery UNESCO, wyspa może pochwalić się najdłuższą linią brzegową.

Gran Canaria - przewodnik:

Gran Canaria to jedna z wysp w archipelagu Kanarów usytuowana na Oceanie Atlantyckim, tuż obok północno-zachodniego wybrzeża Afryki. Terytorialnie przynależy do Hiszpanii. Razem z wyspami Lanzarote i Fuerteventura tworzy prowincję Las Palmas. Stolicą wyspy jest miasto Las Palmas de Gran Canaria. Wyspa zajmuje centralne miejsce w archipelagu kanaryjskim i jest usytuowana pomiędzy Teneryfą a Fuerteventurą.

Gran Canaria znana jest jako "miniaturowy kontynent" ze względu na zróżnicowany klimat i różnorodność krajobrazów, które można zaobserwować przechadzając się piaszczystymi plażami, pokrytymi zielenią wąwozami lub spacerując po malowniczych, pełnych uroku wioskach.

Klimat Gran Canaria sprawia, że jest ona spełnieniem marzeń niejednego plażowicza.