Fuerteventura

Porownaj promy z Fuerteventura do Gran Canaria

2 ferry routes łączą Fuerteventura i Gran Canaria oferując w sumie 4 przepłynięć dziennie. Naviera Armas oferuje 2 routes, Puerto del Rosario do Las Palmas operuje 7 razy dziennie, i Morro Jable do Las Palmas ktora operuje 10 razy dziennie. Fred Olsen Express oferuje 1 routes, Morro Jable do Las Palmas ktora operuje 4 razy dziennie.

Czas i częstotliwość przeprawy promowej na trasie z Fuerteventura do Gran Canaria zmienia się sezonowo, dlatego zalecamy sprawdzanie informacji o rozkładach na bieżąco na stronach Direct Ferries.

Mapa połączeń promowych z Fuerteventura do Gran Canaria

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Fuerteventura do Gran Canaria

Fuerteventura - przewodnik:

Fuerteventura, najstarsza z Wysp Kanaryjskich, znajduje się na wschodzie archipelagu, od wybrzeży Afryki dzieli ją jedynie 120 kilometrów. Wyspa ma średnio 3000 godzin słońca rocznie.

Fuerteventura zaskakuje różnorodnością – znajdziemy tu zarówno złociste plaże, tereny pustynne, jak i skaliste wybrzeże oraz… wulkany.

Od 2009 roku mająca status rezerwatu biosfery UNESCO, wyspa może pochwalić się najdłuższą linią brzegową.

Gran Canaria - przewodnik:

Gran Canaria to jedna z wysp w archipelagu Kanarów usytuowana na Oceanie Atlantyckim, tuż obok północno-zachodniego wybrzeża Afryki. Terytorialnie przynależy do Hiszpanii. Razem z wyspami Lanzarote i Fuerteventura tworzy prowincję Las Palmas. Stolicą wyspy jest miasto Las Palmas de Gran Canaria. Wyspa zajmuje centralne miejsce w archipelagu kanaryjskim i jest usytuowana pomiędzy Teneryfą a Fuerteventurą.

Gran Canaria znana jest jako "miniaturowy kontynent" ze względu na zróżnicowany klimat i różnorodność krajobrazów, które można zaobserwować przechadzając się piaszczystymi plażami, pokrytymi zielenią wąwozami lub spacerując po malowniczych, pełnych uroku wioskach.

Klimat Gran Canaria sprawia, że jest ona spełnieniem marzeń niejednego plażowicza.