Fuerteventura

Jak zarezerwowac promy z Fuerteventura na Gran Canarię

Sa 2 trasy dzialajacych pomiedzy Fuerteventura i Gran Canaria oferujac w sumie 33 przepraw w tygodniu. Naviera Armas operuje 2 tras, Puerto del Rosario do Las Palmas dziala 5 razy w tygodniu & Morro Jable do Las Palmas okolo 7 razy w tygodniu. Fred Olsen Express operuje 1 trasa, Morro Jable do Las Palmas ktory dziala 3 razy dziennie.

Jako ze dlugosc oraz czestotliwosc polaczen na niektorych trasach moze sie roznic, proponujemy wyszukanie aktualnych polaczen z Fuerteventura na Gran Canarię aby uzyskac najswiezsze informacje.

Mapa połączeń promowych z Fuerteventura do Gran Canaria

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Fuerteventura do Gran Canaria

o Fuerteventura:

Fuerteventura, najstarsza z Wysp Kanaryjskich, znajduje się na wschodzie archipelagu, od wybrzeży Afryki dzieli ją jedynie 120 kilometrów. Wyspa ma średnio 3000 godzin słońca rocznie.

Fuerteventura zaskakuje różnorodnością – znajdziemy tu zarówno złociste plaże, tereny pustynne, jak i skaliste wybrzeże oraz… wulkany.

Od 2009 roku mająca status rezerwatu biosfery UNESCO, wyspa może pochwalić się najdłuższą linią brzegową.

o Gran Canaria:

Gran Canaria to jedna z wysp archipelagu Kanarów usytuowana na Oceanie Atlantyckim, tuż obok północno-zachodniego wybrzeża Afryki. Terytorialnie przynależy do Hiszpanii. Razem z wyspami Lanzarote i Fuerteventura tworzy prowincję Las Palmas. Stolicą wyspy jest miasto Las Palmas de Gran Canaria. Wyspa zajmuje centralne miejsce w archipelagu kanaryjskim i jest usytuowana pomiędzy Teneryfą a Fuerteventurą.

Gran Canaria znana jest jako "miniaturowy kontynent" ze względu na zróżnicowany klimat i rożnorodność krajobrazów, które można zaobserwować przechadzając się piaszczystymi plażami, pokrytymi zielenią wąwozami lub spacerując po malowniczych, pełnych uroku wioskach.

Klimat Gran Canarii sprawia, że jest ona spełnieniem marzeń niejednego plażowicza.