Tenerife

Porownaj promy z Teneryfa do Gran Canaria

2 ferry routes łączą Teneryfa i Gran Canaria oferując w sumie 14 przepłynięć dziennie. Trasmediterranea oferuje 1 routes, Santa Cruz de Tenerife do Las Palmas ktora operuje 1 razy dziennie. Naviera Armas oferuje 1 routes, Santa Cruz de Tenerife do Las Palmas ktora operuje 6 razy dziennie. Fred Olsen Express oferuje 1 routes, Santa Cruz de Tenerife do Agaete ktora operuje 8 razy dziennie.

Czas i częstotliwość przeprawy promowej na trasie z Teneryfa do Gran Canaria zmienia się sezonowo, dlatego zalecamy sprawdzanie informacji o rozkładach na bieżąco na stronach Direct Ferries.

Mapa połączeń promowych z Teneryfa do Gran Canaria

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Teneryfa do Gran Canaria

Teneryfa - przewodnik:

Teneryfa jest największą wyspą z siedmiu na Wyspach Kanaryjskich oraz najpopularniejszą w Hiszpanii.

Ładna pogoda, piękne wybrzeża, niesamowite plaże, gęste lasy, góry, wulkany, miejsce dziedzictwa kulturowego, park narodowy oraz 42 tereny chronione sprawiają, że Teneryfę odwiedź ok. 1 mln turystów rocznie.

Wyspa posiada dwa lotniska, między wyspami najlepiej poruszać się drogą morską.

Gran Canaria - przewodnik:

Gran Canaria to jedna z wysp w archipelagu Kanarów usytuowana na Oceanie Atlantyckim, tuż obok północno-zachodniego wybrzeża Afryki. Terytorialnie przynależy do Hiszpanii. Razem z wyspami Lanzarote i Fuerteventura tworzy prowincję Las Palmas. Stolicą wyspy jest miasto Las Palmas de Gran Canaria. Wyspa zajmuje centralne miejsce w archipelagu kanaryjskim i jest usytuowana pomiędzy Teneryfą a Fuerteventurą.

Gran Canaria znana jest jako "miniaturowy kontynent" ze względu na zróżnicowany klimat i różnorodność krajobrazów, które można zaobserwować przechadzając się piaszczystymi plażami, pokrytymi zielenią wąwozami lub spacerując po malowniczych, pełnych uroku wioskach.

Klimat Gran Canaria sprawia, że jest ona spełnieniem marzeń niejednego plażowicza.