Grecja

Jak zarezerwowac promy z Grecja do Ateny

Nie brakuje opcji do wyboru, jesli chodzi o wybor promu z Grecja do Ateny. Są 12 firmy promowe o lacznej ilosci 72 Trasy laczac Heraklion do Pireus & Rafina, Milos do Pireus & Lavrio, Anafi do Pireus, Chios do Pireus, Karpathos do Pireus, Katapola (Amorgos) do Pireus, Aegiali (Amorgos) do Pireus, Donoussa do Pireus, Ios do Pireus & Rafina, Iraklia do Pireus & Kalymnos do Pireus.

Najszybsza trasa miedzy Grecja i Ateny jest Egina do Pireus z czasem trwania przeplyniecia okolo 40 minuty. Przy tak wielu trasach w ofercie, ulatwia porownac wszystkie podobne trasy w jednym kliknieciu, dzieki czemu mozesz szybko znalezc to, czego szukasz.

Mapa połączeń promowych z Grecja do Ateny

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Grecja do Ateny

o Grecja:

Grecja to kraj położony w południowo-wschodniej części Europy, na południowym krańcu Półwyspu Bałkańskiego. Graniczy z czterema państwami, Albanią, Republiką Macedonii i Bułgarią od północy, oraz Turcją od wschodu. Ma dostęp do czterech mórz: Egejskiego i Kreteńskiego od wschodu, Jońskiego od zachodu oraz Śródziemnego od południa. Grecja posiada dziesiątą pod względem długości linię brzegową na świecie, o długości 14880 km. Poza częścią kontynentalną, w skład Grecji wchodzi około 1400 wysp, w tym 227 zamieszkałych. Najważniejsze to Kreta, Dodekanez, Cyklady, i Wyspy Jońskie. Najwyższym szczytem jest wysoki na 2917 m n.p.m. Olimp.

Grecja posiada długą historię i bogate dziedzictwo kulturowe. Uważana jest za spadkobierczynię starożytnej Grecji. Jako taka, stanowi kolebkę całej cywilizacji zachodniej, miejsce narodzin demokracji, filozofii, Igrzysk Olimpijskich, wielu podstawowych twierdzeń matematycznych, zachodniej literatury, historiografii, politologii, oraz teatru, zarówno komedii, jak i dramatu. Świadectwo tej spuścizny stanowi 17 Obiektów Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Trudno by zliczyć wszystkie atrakcje turystyczne Grecji, pewnym jest jednak, że jedna z największych znajduje się w samej stolicy kraju, Atenach. Mowa oczywiście o Akropolu, symbolu zachodniej cywilizacji, który od lat przyciąga tysiące turystów z całego świata.