Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 2911 trasach i z 612 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2.5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1.2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Promy do Bali

Popularna indonezyjska wyspa Bali w archipelagu położona jest między Javą i Lombokiem. Bali to prawdziwy raj na ziemii: wspaniałe plaże, przyjaźni mieszkańcy oraz przepiękne krajobrazy.

Bali ma do zaoferowania znacznie więcej niż luksusowe kurorty i wspaniałe warunki do surfowania. Zwiedzając wyspę, w każdym momencie możesz trafić na okazałe rzeźby hinduistycznych bóstw lub wspaniały dziedziniec.

„Canang sari” , czyli niewielkie ofiary dla bóstw, znajdujące się na każdym progu, na pewno przyciągną twój wzrok. Są one zwykle pełne kolorowych kwiatów, liści i aromatycznych kadzideł, które nadają Bali unikatowy charakter i podnoszą jej atrakcyjność.

Podczas gdy Kuta na południowym wybrzeżu jest rajem turystycznym, ze swoimi świetnymi, nowoczesnymi barami, miasto Ubud na północy jest ośrodkiem kulturalnym. Możesz tam podziwiać zapierające dech w piersiach pola ryżowe, święte lasy i zabytki, czyli to co najważniejsze w duchowej atmosferze Bali.

Jedną z najbardziej popularnych atrakcji Ubud jest święty las małp. Wewnątrz znajduje się ponad sześćset złośliwy makaków, które nie zawahają się wspiąć po twojej ręce w poszukiwaniu bananów. Ponadto, wśród drzew ukryte są trzy wspaniałe świątynie, których historia sięga XIV wieku.

Na Bali znajduje się ponad 20.000 świątyń, znane jako "pura". Co ciekawe, prawo nakazuje, aby każde miasto wybudowało co najmniej 3 świątynie.

„Pura” Taman Saraswati, na północ od Ubud, jest jedną z najpiękniejszych. Jest ona otoczona pięknymi oczkami wodnymi i skomplikowanymi rzeźbami Dewi Saraswati, hinduskiej bogini sztuki.

Warto zobaczyć również świątynię Luhur Ulu Watu na południowym wybrzeżu. W okolicy możesz podziwiać piękne widoki na nadbrzeże; często odbywają się tam też występy spektakularnego tańca „Kecak” , który zazwyczaj wykonuje około 250 śpiewających tancerzy, skupionych w koncentrycznych kręgach.

Istnieje wiele regularnych połączeń do Bali, a dokładnie do portu Padang Bai na południowo-wschodnim wybrzeżu oraz Serangang w południowo-centralnej części wyspy, w pobliżu miejscowości Kuta.

Punktem wyjścia jest Teluk Kode na zachodnim wybrzeżu wyspy Lombok, Gili Trawangan oraz Gili Air. Połączenia te obsługiwane są codziennie przez szybkie statki przewoźnika Bluewater Express.

Przeczytaj Więcej Zwiń

Najpopularniejsi przewoźnicy promowi

 • Bali Eka Jaya
  • Uzyskaj cenę
 • Marlin Fast Boat
  • Uzyskaj cenę
 • Golden Queen Fast Boat
  • Uzyskaj cenę
 • Arthamas Express
  • Uzyskaj cenę
Zobacz wszystkich armatorów

Bali - Trasy i Porty