Grecja

Jak zarezerwować promy z Grecja na Wyspy Sporady

Liczne trasy promowe łączą Grecja z Wyspy Sporady. 4 firmy promowe kursuje na 29 Trasy do Volos do Skiathos, Chora (Skopelos) do Alonnisos, Skiathos & Glossa (Skopelos), Alonnisos do Chora (Skopelos), Skiathos & Glossa (Skopelos), Volos do Skiathos, Alonnisos, Chora (Skopelos) & Glossa (Skopelos), Alonnisos do Chora (Skopelos), Skiathos & Glossa (Skopelos), Skiathos do Alonnisos, Chora (Skopelos) & Glossa (Skopelos), Chora (Skopelos) do Alonnisos, Skiathos & Glossa (Skopelos), Saloniki do Alonnisos, Skiathos & Chora (Skopelos), Mantoudi do Skiathos, Alonnisos, Chora (Skopelos) & Glossa (Skopelos), Volos do Skiathos, Alonnisos, Chora (Skopelos) & Glossa (Skopelos) & Chora (Skopelos) do Alonnisos, Skiathos & Glossa (Skopelos). Zobacz wszystkie trasy i rozkłady poniżej lub skorzystaj z wyszukiwarki powyżej.

Czas i częstotliwość przeprawy promowej na trasie z DepartCountry--] - Wyspy Sporady zmienia się sezonowo, dlatego zalecamy sprawdzanie informacji o rozkładach na bieżąco na stronach Direct Ferries. Najkrótszy rejs trwa ok. 15 minuty.

Mapa połączeń promowych z Grecja do Wyspy Sporady

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Grecja do Wyspy Sporady

Grecja - przewodnik:

Grecja to kraj położony w południowo-wschodniej części Europy, na południowym krańcu Półwyspu Bałkańskiego. Graniczy z czterema państwami, Albanią, Republiką Macedonii i Bułgarią od północy, oraz Turcją od wschodu. Ma dostęp do czterech mórz: Egejskiego i Kreteńskiego od wschodu, Jońskiego od zachodu oraz Śródziemnego od południa. Grecja posiada dziesiątą pod względem długości linię brzegową na świecie, o długości 14880 km. Poza częścią kontynentalną, w skład Grecji wchodzi około 1400 wysp, w tym 227 zamieszkałych. Najważniejsze to Kreta, Dodekanez, Cyklady, i Wyspy Jońskie. Najwyższym szczytem jest wysoki na 2917 m n.p.m. Olimp.

Grecja posiada długą historię i bogate dziedzictwo kulturowe. Uważana jest za spadkobierczynię starożytnej Grecji. Jako taka, stanowi kolebkę całej cywilizacji zachodniej, miejsce narodzin demokracji, filozofii, Igrzysk Olimpijskich, wielu podstawowych twierdzeń matematycznych, zachodniej literatury, historiografii, politologii, oraz teatru, zarówno komedii, jak i dramatu. Świadectwo tej spuścizny stanowi 17 Obiektów Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Trudno by zliczyć wszystkie atrakcje turystyczne Grecji, pewnym jest jednak, że jedna z największych znajduje się w samej stolicy kraju, Atenach. Mowa oczywiście o Akropolu, symbolu zachodniej cywilizacji, który od lat przyciąga tysiące turystów z całego świata.

Wyspy Sporady - przewodnik:

Greckie Sporady są grupą 24 wysp leżących niedaleko wybrzeża Grecji i tylko niektóre z nich są zamieszkane.

Sporady są jednymi z najbardziej 'zielonych' miejsc w regionie śródziemnym, ze swoimi zboczami pokrytymi lasami świerkowymi i jednymi z najpiękniejszych plaż, wiele z których zostało nagrodzonych Niebieską Flagą, co oznacza, że są jednymi z najczystszych w Europie.