Sporades Islands

Porownaj promy z Wyspy Sporady do Grecja

Liczne trasy promowe łączą Wyspy Sporady z Grecja. 4 firmy promowe kursuje na 15 ferry routes do Skiathos do Volos, Alonnisos, Chora (Skopelos), Saloniki, Mantoudi, Glossa (Skopelos), Agios Konstantinos i Glifa i Alonnisos do Chora (Skopelos), Volos, Skiathos, Saloniki, Mantoudi, Glossa (Skopelos) i Agnontas (Skopelos). Zobacz wszystkie trasy i rozkłady poniżej lub skorzystaj z wyszukiwarki powyżej.

Czas i częstotliwość przeprawy promowej na trasie z DepartCountry--] - Grecja zmienia się sezonowo, dlatego zalecamy sprawdzanie informacji o rozkładach na bieżąco na stronach Direct Ferries. Najkrótszy rejs trwa ok. 0 godzina 15 minuta.

Mapa połączeń promowych z Wyspy Sporady do Grecja

Kliknij aby zobaczyć mapę

Wyspy Sporady - przewodnik:

Greckie Sporady są grupą 24 wysp leżących niedaleko wybrzeża Grecji i tylko niektóre z nich są zamieszkane.

Sporady są jednymi z najbardziej 'zielonych' miejsc w regionie śródziemnym, ze swoimi zboczami pokrytymi lasami świerkowymi i jednymi z najpiękniejszych plaż, wiele z których zostało nagrodzonych Niebieską Flagą, co oznacza, że są jednymi z najczystszych w Europie.

Grecja - przewodnik:

Grecja jest jednym z najbardziej turystycznych krajów na świecie. Oferuje ok. 16 000 kilometrów wybrzeża łącznie z licznymi wyspami.

Grecja jest krajem różnorodnym, od górzystego głównego lądu do pięknych wysp z ich białymi domkami i niebieskimi kopułami kościołów. Wiele greckich plaż zostało wyróżnionych Błękitną Flagą, a bogata historia oraz spuścizna kraju dala mu 18 miejsc światowego dziedzictwa UNESCO.

Do Grecji łatwo dostać się promem przez Morze Adriatyckie z Włoch. Wielu przewoźników promowych oferuje przeprawy między licznymi wyspami. Krótkie trasy obsługiwane są przez szybkie katamarany lub wodoloty.